Kryptowaluty

Ile trzeba minimalnie zainwestować w kryptowaluty?

Być może zadawałeś sobie jedno z tych dwóch pytań: ile trzeba minimalnie zainwestować w bitcoina lub ile trzeba zainwestować w kryptowaluty. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Postaramy się jednak nieco rozjaśnić ten temat.


Minimalna kwota inwestycji w kryptowaluty

Tak więc, ile trzeba zainwestować w kryptowaluty? Zacznijmy od wybory platformy. Dla wielu najlepszym pierwszym wyborem będzie giełda kryptowalut. Największa platforma do handlu kryptowalutami to obecnie Binance. Aby dokonać na niej wpłaty np. kartą, minimalna kwota to 15 euro – to właśnie tyle trzeba zainwestować w kryptowaluty.

Skoro wiesz już ile trzeba minimalnie zainwestować w kryptowaluty, wyjaśnijmy jak zainwestować tą kwotę na Binance? Najpierw musisz założyć konto. Możesz to zrobić przechodząc na www.binance.com i klikając Rejestracja lub po prostu przechodząc w ten link. Pamiętaj tez, aby przejść weryfikację. Procedura ta istnieje dla Twojego własnego bezpieczeństwa.

Kiedy już posiadasz konto, zaloguj się na nie i u góry kliknij Kup Kryptowaluty -> Karta Kredytowa/Debetowa. To tutaj dokonasz zakupu kryptowalut kartą w łatwy sposób.

ile trzeba minimalnie zainwestować w btc

Wystarczy, że wpiszesz kwotę w EUR (niestety nie ma możliwości zakupu w PLN kartą, można kupić przez aplikację ZEN.com) i klikniesz Kontynuuj.

ile trzeba zainwestować w bitcoina lub kryptowaluty

Teraz będziesz musiał dodać nową kartę. Wystarczy, że wpiszesz jej detale (numer, CCV itd.), podobnie jak w przypadku robienia innych zakupów w internecie (np. na Allegro). Gdy pomyślnie zakończysz ten proces znowu kliknij Kontynuuj.

minmalna inwestycja w bitcoina

Potwierdź swoją transakcję i to tyle. Zakupione kryptowalut znajdą się w Twoim portfelu Binance. Jak widzisz na tej giełdzie kryptowalut trzeba zainwestować w kryptowaluty minimum 15 euro.

Podsumowanie – ile trzeba zainwestować w bitcoina?

Podsumowując, w bitcoina trzeba zainwestować… właściwie dowolną kwotę. BTC dzieli się na tzw. satoshi, co oznacza, że można podzielić go na frakcje. Teoretycznie możemy więc kupić bardzo małą ilość bitcoina, wartą zaledwie ułamek centa.

binance blik

Przeczytaj też
KryptowalutyPoradniki

Inwestowanie w kryptowaluty bez 18 lat? Czy jest możliwe?

Kryptowaluty to sektor, którym interesują się głównie młodzi ludzie. Nic dziwnego, że…
Czytaj całość
KryptowalutyPoradniki

Darmowe boty do zarabiania pieniędzy na kryptowalutach (2023)

Chcesz zacząć handlować kryptowalutami, jednak nie masz czasu ślęczeć przed monitorem całą…
Czytaj całość
BitcoinKryptowalutyPoradniki

Polska aplikacja do kryptowalut i Bitcoin

Na rynku istnieje naprawdę wiele aplikacji do kryptowalut i Bitcoina. Oferują one różne funkcje…
Czytaj całość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *