Ekosystem Binance stale się rozwija. Giełda cały czas wprowadza nowe funkcje w celu zwiększenia komfortu użytkowania i możliwości inwestycyjnych. Jedną z najnowszych funkcjonalności jest Binance Megadrop. W tym artykule wyjaśnimy czym dokładnie jest Megadrop, jakie daje możliwości i wiele więcej. Tak więc, zaczynajmy!
Czym jest Binance Megadrop? W skrócie
W największym skrócie, Binance Megadrop to platforma launchpad zaprojektowana specjalnie dla projektów Web3. Megadrop pozwala użytkownikom poznawać nowe projekty Web3 z potencjałem, jeszcze zanim zostaną one oficjalnie notowane na giełdzie Binance. Dzięki temu mamy szansę jako jedni z pierwszych posiadać tokeny, potencjalnie czerpiąc korzyści z ich początkowego wzrostu.
Jak korzystać z Megadropu Binance?
Sprawa jest prosta i sprowadza się do wykonania kilku prostych kroków. Najpierw zaloguj na swoje konto Binance. Jeśli jeszcze takowego nie posiadasz, założysz je tutaj. Po rejestracji i weryfikacji załóż Portfel Web3 Binance. Więcej na jego temat przeczytasz w naszym oddzielnym artykule.
Użytkownicy mogą zablokować swoje BNB na określony czas (np. 30, 60, 90 lub 120 dni) w Binance Simple Earn. Robiąc to za pośrednictwem Megadrop, mogą zdobywać punkty, które zwiększają potencjał nagród dla określonych projektów. Potencjał ten wzrasta wraz z dłuższym czasem trwania blokady.
Megadrop pozwala też rozwiązywać interaktywne zadania zwane „zadaniami Web3”, które użytkownicy mogą wykonywać za pomocą Portfela Binance Web3.
O co dokładnie chodzi? Binance może poprosić Cię o użycie zdecentralizowanej aplikacji (dApps) projektu Web3 (np. staking tokenów, swap). Ukończenie tych zadań daje użytkownikom dodatkowe punkty, które przyczyniają się do ich nagród. Liczba punktów przyznawanych za każde zadanie może się różnić w zależności od stopnia jego skomplikowania.
Jak obliczyć wynik Megadrop?
Twój łączny wynik w Binance Megadrop jest określany poprzez połączenie zablokowanego BNB i zaangażowania w zadania Web3. Oto, w jaki sposób każdy składnik przyczynia się do Twojego wyniku:
Blokowanie BNB
Twój wynik z zablokowanych BNB jest wprost proporcjonalny do ilości BNB, które blokujesz i czasu, na jaki są one zablokowane. Im dłuższy okres blokady, tym wyższy wynik.
Na przykład, jeśli zablokujesz BNB na 45 dni, Twój wynik zostanie obliczony przy użyciu mnożnika „30 dni”, zwiększając Twój wynik w oparciu o ten okres.
Ukończenie misji Web3
Ukończenie misji Web3 nie tylko dodaje bezpośrednie punkty do wyniku, ale także mnoży wynik zablokowanego BNB. Jeśli wszystkie zadania zostaną ukończone, ostateczny wynik może być naprawdę znacznie większy. Załóżmy, że wynik zablokowanego BNB wynosi 1200 punktów, a mnożnik zadań Web3 wynosi 3 z dodatkowymi 50 punktami bonusowymi.
Po ukończeniu zadań, całkowity wynik zostanie obliczony jako 1200×3+50=3650.
BounceBit: Pierwszy projekt w Binance Megadrop
Binance Megadrop wprowadził BounceBit jako swój inauguracyjny projekt. BounceBit wprowadza przełomowe podejście do użyteczności Bitcoina i generowania zysków. Wykorzystuje bowiem unikalną strukturę CeDefi, która łączy to, co najlepsze w scentralizowanych (CeFi) i zdecentralizowanych finansach (DeFi).
BounceBit to łańcuch restakingowy BTC. Umożliwia on posiadaczom Bitcoina aktywne angażowanie się w walidację sieci i uczestniczenie w różnych działaniach generujących zyski, które obejmują zarówno sektory CeFi, jak i DeFi.
Podstawową misją BounceBit jest demokratyzacja dostępu do wysokodochodowych możliwości w ramach ekosystemu Bitcoina, które tradycyjnie były dostępne tylko dla największych firm zarządzających aktywami.
Innowacyjny projekt platformy nie zmienia blockchaina Bitcoin, ale raczej wykorzystuje go w ramach CeDefi, zwiększając w ten sposób użyteczność Bitcoina i potencjał zysków.
Kluczowe cechy BounceBit
System PoS z dwoma tokenami: BounceBit działa w oparciu o hybrydowy mechanizm konsensusu, który akceptuje dwa rodzaje tokenów, BBTC i $BB. System ten zwiększa bezpieczeństwo i odporność sieci.
Natywny moduł Liquid Staking Derivatives (LSD): Ta funkcja umożliwia posiadaczom tokenów delegowanie swoich kryptowalut do walidatorów i otrzymywanie w zamian płynnych instrumentów pochodnych (LST), takich jak stBBTC lub stBB, które można następnie wykorzystać w ekosystemie.
Liquid Custody: BounceBit wprowadza innowacyjną koncepcję Liquid Custody, w której stakowane aktywa pozostają płynne. Użytkownicy deponują swoje aktywa i otrzymują Liquid Custody Token (LCT), który reprezentuje ich aktywa w stosunku 1:1, zwiększając elastyczność i możliwości generowania zysków.
Wykorzystanie tokena BounceBit ($BB)
Token $BB pełni wiele kluczowych funkcji na platformie BounceBit:
Staking: Uczestnicy mogą stakować $BB.
Zachęty protokołu: $BB jest przyznawany jako nagroda za staking dla walidatorów zabezpieczających sieć.
Opłaty za gaz: Wszystkie transakcje i wykonania inteligentnych kontraktów wymagają $BB za gaz.
Zarządzanie: Posiadacze tokenów mogą używać $BB do głosowania nad kluczowymi aktualizacjami protokołu i decyzjami.
Waluta: W ramach platformy BounceBit, $BB działa jako środek wymiany i magazyn wartości.
Tokenomiai i roadmap
BounceBit ma całkowitą podaż tokenów w wysokości 2,1 miliarda. Początkowa podaż po wejściu na giełdę Binance wynosi 409,5 miliona tokenów.
Roadmap BounceBit obejmuje szereg ambitnych kamieni milowych, takich jak uruchomienie sieci głównej, dystrybucja BounceClubs i wprowadzenie większej liczby produktów CeDeFi, takich jak:
- Opcje
- Produkty strukturyzowane
- Pożyczki
Platforma ma na celu ciągłe rozszerzanie swojego ekosystemu poprzez innowacyjne produkty i strategiczne partnerstwa.