Giełdy kryptowalutPoradniki

Giełda Bitget: Prowizje, copy trading, opinie

Giełda kryptowalut Bitget szturmem wdziera się na polski rynek. Od ponad pół roku platforma jest dostępna w języku polskim, a także zdążyła wyrobić sobie silną społeczność na naszym lokalnym podwórku. Czym jest jednak Bitget i jak się ma w stosunku do konkurencji? Jak wyglądają opłaty i prowizje na tej giełdzie? Czy copy trading Bitget to dobre rozwiązanie? Jakie są opinie o tej platformie i czy jest bezpieczna? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule. Wyjaśnimy też jak założyć konto na Bitget oraz dokonać pierwszej wpłaty. Tak więc, zaczynajmy!


Giełda Bitget – podstawowe informacje

Bitget to giełda kryptowalut z siedzibą w Singapurze. Została ona założona w 2018 roku przez Sandrę Lou. Obecnie jest to 13. największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu. Jej wyniki jednak szybko pną się jednak w górę ze względu na ogromny zestaw funkcji i narzędzi, które oferuje, w tym copy trading i sporę liczbę projektów w Launchpadzie, handel futures it.

Bitget obsługuje ponad 100 różnych kryptowalut i 200+ par handlowych. Posiada także dwa różne interfejsy: podstawowy i zaawansowany. Giełda ta jest dostępna też jako aplikacja na smartfony zarówno Android jak i iOS.


Bitget – Jak założyć konto? Rejestracja

Rejestracja na Bitget to prosty proces, który nie różni się od zakładania konta na jakiejkolwiek innej platfome. Aby założyć konto wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

Krok 1: Przechodzimy na www.bitget.com/pl i w prawym górnym rogu klikamy „Zarejestruj się”

Krok 2: Podajemy nasz email lub numer telefonu, ustawiamy hasło i akceptujemy warunki użytkowania. Klikamy „Utwórz konto”

giełda bitget rejestracja

Krok 3: Wypełniamy kod CAPTCHA, a następnie potwierdzamy email lub nr. telefonu, wpisując odpowiedni kod.

Krok 4: Bitget to giełda kryptowalut bez weryfikacji, co oznacza, że można za jej pomocą kupić bitcoin bez weryfikacji anonimowo. Niemniej jednak jest to dość skomplikowany proces i dużo łatwiej i szybciej jest zrobić to np. za pomocą karty kredytowej. Wówczas trzeba jednak trzeba potwierdzić swoją tożsamość wysyłając do Bitget zdjęcie dokumentu oraz robiąc selfie. Można to zrobić przechodząc do swojego profilu i klikając przycisk „Weryfikuj”.


Pierwsza wpłata

Kiedy masz już konto, pora na dokonanie pierwszej wpłaty. Możesz wpłacić zarówno kryptowaluty jak i waluty fiat (po przejściu weryfikacji). Aby to zrobić wykonaj poniższe kroki:

Krok 1: Najedź na ikonę porfela w górnym menu po prawej, a następnie wybierz ikonę wpłaty.

bitget wpłata

Krok 2: Wybierz kryptowalutę, którą chcesz zdeponować oraz odpowiednią sieć. Następnie prześlij aktywa ze swojego portfela na wyświetlony adres (lub kod QR). Możesz też zdecydować do którego portfela Bitget ma trafić Twoja wpłata.

bitget opinie

Krok 3: Jeśli chcesz wpłacić waluty fiat, kliknij „Wpłać fiat” po prawej stronie. Proces ten jest bardzo prosty, wystarczy postępować według wyświetlanych instrukcji. Do wyboru masz płatność kartą, handel P2P (ponad 70 metod płatności) czy przelew bankowy (póki co nie można jeszcze kupować krypto za złotówki). przez SEPA.

bitget giełda kryptowalut

Handel na Bitget – opłaty, prowizje, limity

Aby rozpocząć handel na Bitget wystarczy kliknąć przycisk „Spot” w górnym menu. Ta giełda pozwala na ustawianie wiele różnych rodzajów zleceń, w tym zlecenie limit i market.

Bitget nie ma limitów depozytów, ale istnieją limity i opłata za wypłatę środków z platformy. Nowe i niezweryfikowane konta mają dzienny limit wypłaty w wysokości 20 BTC. Z kolei zweryfikowane konta Bitget mogą wypłacić każdego dnia nawet 200 BTC. Prowizje za wypłatę różnią się w zależności od wybranej metody lub w przypadku kryptowalut sieci blockchain.

Jeśli chodzi o opłaty spot, to Bitget mocno się wyróżnia. Platofrma pobiera stałą opłatę 0,1% zarówno take,=r jak i maker. Posiadacze jej natywnego tokena BGB mogą liczyć na dodatkowe 20% zniżki na prowizje, dzięki czemu wynoszą one 0,08%. Taki procent może być porównywalny do największych giełd na świecie, takich jak Binance, Bybit czy KuCoin. Opłata w przypadku rynku futures to 0,02% maker i 0,06% taker.


Bitget Copy Trading

Funkcją Bitget, która może szczególnie zainteresować inwestorów jest copy trading. Platforma pozwala użytkownikom na kopiowanie strategii ekspertów i odzwierciedlanie ich ruchów – wszystko to zupełnie za darmo.

Dzięki tej funkcji, początkujący mogą handlować używając sprawdzonych strategii i potencjalnie zarabiać więcej pieniędzy. Z kolei profesjonalni traderzy otrzymują zachęty za udostępnianie swoich zagrań. Mogą zarobić nawet do 8% zysków swoich obserwatorów.

bitget copy trading

Launchpool

Podobnie jak Binance, Bitget ma kryptowalutowy Launchpool, który daje inwestorom wczesny dostęp do nowych projektów lub początkowych ofert monet (ICO).

Launchpoole są lukratywne, ponieważ pozwalają inwestorom uzyskać ogromne zyski z zakupu nowej monety na jej wczesnym etapie i sprzedaży, gdy cena wzrośnie.


Token BGB

Bitget ma swój własny token BGB, który inwestorzy mogą wykorzystać do transakcji na giełdzie. Użytkownicy, którzy posiadają token, korzystają z 20% zniżki na opłaty handlowe otrzymują również 15% zniżki na handel kontraktami terminowymi.

Token BGB pozwala też zarabiać pasywny dochód na kryptowalutach. Inwestorzy, którzy posiadają, stakują lub handlują tokenem BGB, otrzymują darmową kryptowalutę jako nagrodę. Jest to dobra zachęta do trzymania tokenów dla nagród, podobnie jak w przypadku Binance Coin (BNB) w ramach ekosystemu Binance.


Bitget opinie i bezpieczeństwo

Bitget zapewnia wysoki standard bezpieczeństwa w zakresie bezpieczeństwa aktywów cyfrowych. Giełda jak do tej pory nigdy nie została zhackowana. Platforma wykorzystuje wiodące w branży najlepsze praktyki bezpieczeństwa, takie jak dwuskładnikowe uwierzytelnianie (2FA), whitelisting adresów i kod anty-phishingowy.

Twierdzi również, że obsługuje do 12 wskaźników SSL od czterech dostawców zabezpieczeń. Ponadto Bitget posiada fndusz ubezpieczeniowy o nazwie Protection Fund, który rezerwuje do 200 milionów dolarów w funduszach awaryjnych w przypadku włamania i kradzieży środków.

Bitget ma spory udział w rynku, ale nie jest największą giełdą kryptowalut pod względem wolumenu obrotu. Według CoinMarketCap, zajmuje ona 13 miejsce wśród wszystkich tego typu platform

Jakie więc są opinie o Bitget? Wydaje się, że ludzie mają pozytywne zdanie na temat tej giełdy. Świadczą o tym opinie w Google i Apple Store, a także sam fakt, że jest to obecnie 13 największa giełda na świecie pod względem wolumenu. Co więcej, Bitget obsługuje sporą ilość mniejszych altcoinów, posiada szereg unikalnych funkcji oraz mocno konkurencyjne opłaty i prowizje.

Bitget FAQ

Czy giełda Bitget jest bezpieczna?

Tak, giełda Bitget jest bezpieczna. Nigdy nie padła ofiarą hacku oraz posiada najwyższej klasy zabezpieczenia.

Jakie są opinie o Bitget?

Bitget zbiera niemal same pozytywne opinie. Wszystko ze względu na fakt, że posiada ogrom funkcji. O zaufaniu użytkowników świadczy chociażby fakt, że jest to już 13. największa platforma do handlu kryptowalutami na świecie

binance blik

Przeczytaj też
Giełdy kryptowalutKryptowalutyPoradnikiWiadomości

Karta Bybit - opinie i bonus 25 EUR (2024)

Karta Bybit to dosyć nowa krypto karta, która szybko zdobywa uznanie użytkowników. Jest to…
Czytaj całość
KryptowalutyPoradnikiWiadomości

Kraniki krypto i Bitcoina - czy nadal się opłacają?

Kraniki krypto i Bitcoina kilka lat temu pozwalały w łatwym sposób zarabiać darmowe…
Czytaj całość
InwestowaniePoradnikiSztuczna inteligencja

Akcje OpenAI i ChatGPT - Jak i gdzie kupić?

Inwestowanie w technologie przyszłości, takie jak sztuczna inteligencja (AI), staje się coraz…
Czytaj całość