KryptowalutyPoradniki

Jak anonimowo kupić bitcoin i inne kryptowaluty?

Scentralizowane giełdy kryptowalut, takie jak np. Binance wymagają od swoich użytkowników weryfikacji KYC. Oznacza to, że musimy im przesłać zdjęcie dowodu osobistego oraz wykonać selfie twarzy. Czy więc można kupić kryptowaluty anonimowo? Tak, wciąż jest to możliwe – jest to jednak dużo trudniejszy proces niż kiedyś. Niemniej jednak my przeprowadzimy Cię krok po kroku po całym procesie anonimowego zakupu kryptowalut i bitcoina. Tak więc, zaczynamy.

Jak kupić bitcoin anonimowo?

Niestety, anonimowy zakup kryptowalut nie jest już taki prosty. W rzeczywistości, aby anonimowo kupić bitcoina, musimy wręcz udać się w teren – do bitomatu. Bitomat to urządzenie, które z wyglądu przypomina tradycyjny bankomat, jednak pozwala na zakup i sprzedaż kryptowalut. Jak więc znaleźć bitomat w Twojej okolicy? W większych miastach nie powinieneś mieć z tym problemu. Na przykład w Warszawie bitomaty są często zlokalizowane w większych centrach handlowych. Niemniej jednak najprostszym sposobem na znalezienie bitomatu w Twojej okolicy będzie wpisanie w wyszukiwarce Google frazy „Bitomat + miasto”.

Bitomat pozwala anonimowo kupić kryptowaluty i wygląda podobnie do tradycyjnego bankomatu

Bitomat to jednak nie wszystko. Potrzebujesz także portfela, w którym będziesz mógł przechowywać zakupione cyfrowe aktywa. Jeżeli chcesz nimi także handlować, przydatna będzie giełda kryptowalut bez weryfikacji, która będzie działała jak Twój portfel kryptowalut. Oto lista giełd, które na dzień dzisiejszy nie wymagają weryfikacji KYC do założenia konta:

Anonimowy zakup bitcoina – rejestracja na giełdzie

Tak więc, najpierw wyjaśnijmy jak założyć konto na giełdzie bez KYC, na którą później bitomat prześle anonimowo zakupione kryptowaluty. Proces ten jest prosty i intuicyjny. Wystarczy, że wykonasz kilka prostych kroków.

Krok 1: Przejdź na stronę www.bybit.com, www.kucoin.com lub www.okx.com.My w naszym przykładzie skorzystamy z giełdy Bybit. Niemniej jednak proces ten wygląda niemal identycznie w przypadku dwóch pozostałych platform.

Krok 2: W prawym górnym rogu naciśnij na przycisk rejestracji.

zakup bitcoin anonimowo bez dowodu

Krok 3: Wpisz wszystkie niezbędne dane oraz przejdź kod CAPTCHA. Potwierdź swoje konto kodem z SMSa lub emaila i to tyle!

giełda bez weryfikacji anonimowy bitcoin

Ok. Skoro masz już portfel na jednej z powyższych giełd, pora przejść do konkretów. W kolejnej sekcji znajdziesz dokładne wyjaśnienie jak kupić bitcoin lub kryptowaluty anonimowo (bez dowodu).

Jak kupić anonimowo krypto? W bitomacie

Posiadasz już konto na giełdzie i znalazłeś bitomat w swojej okolicy. Wystarczy, że teraz podejdziesz do urządzenia, wybierzesz opcję zakupu kryptowaluty (zazwyczaj istnieje możliwość anonimowego zakupu największych kryptowalut, takich jak bitcoin, USDT, Ripple (XRP) itd.), wpiszesz kwotę za którą chcesz anonimowo kupić kryptowaluty oraz wsadzisz gotówkę do bitomatu.

Urządzenie poprosi Cię o podanie adresu portfela. Możesz go znaleźć na giełdzie Bybit (lub alternatywnie KuCoin lub OKX), przechodząc do opcji „Deposit”.

anonimowy zakup btc

Po kliknięciu w tą opcję, będziesz musiał wybrać odpowiednią kryptowalutę (tą, którą kupujesz w bitomacie). Następnie po prawej stronie wyświetli Ci się adres twojego portfela oraz kod QR. Możesz ręcznie przepisać adres na ekranie bitomatu. Nie jest to jednak zalecana opcja. Jeśli popełnisz jakikolwiek błąd, Twoje środki przepadną raz na zawsze. Zalecamy bardziej zeskanowanie kodu QR (bitomat posiada czytnik kodów i umożliwi Ci taką opcje).

Portfel kryptowalut na giełdzie ByBit

To tyle. Właśnie kupiłeś anonimowo swoje pierwsze kryptowaluty. Co więcej, znajdują się one na giełdzie bez weryfikacji, co oznacza, że możesz nimi również handlować anonimowo. Więcej o anonimowym handlu kryptowalutami przeczytasz w kolejnej sekcji tego artykułu.

Jak anonimowo handlować kryptowalutami?

Anonimowy handel kryptowalutami nie różni się niczym od handlu na giełdzie, która wymaga weryfikacji. Różnica jest jedynie taka, że nie możesz skonwertować aktywów do waluty fiat i wypłacić ich na konto w banku. Niemniej jednak wciąż możesz handlować w stosunku krypto-krypto, czyli np. wymieniać BTC na USDT i odwrotnie. Aby to zrobić na Bybit, wystarczy że przejdziesz do sekcji Trade i klikniesz Spot Trading.

W tym miejscu możesz wybierać pary handlowe (1), złożyć zlecenie rynkowe, limit, czy ustawić Stop Loss i Take Profit (2). Możesz także wybrać handel Margin i anonimowo handlować z dźwignią do x5 (3). Wystarczy, że ustawisz ilość kryptowaluty, którą chcesz kupić/sprzedać oraz wpiszesz interesującą cię cenę (4).

Anonimowy handel kryptowalutami i bitcoinem na Bybit

Anonimowy zakup kryptowalut i bitcoina osobiście za gotówkę

Innym sposobem na anonimowy zakup kryptowalut lub bitcoina jest zakup za gotówkę od drugiej osoby. Nie jest to jednak zbyt bezpieczna opcja. W historii wielokrotnie zdarzały się przypadki oszustw, pobić czy innych form przemocy fizycznej.

Jeżeli chcesz anonimowo kupić bitcoina za gotówkę najlepiej jeśli skorzystasz z autoryzowanego stacjonarnego kantoru kryptowalut, np. FlyinAtom. Pamiętaj jednak, że w takim wypadku będzie istniał limit transakcji wynoszący 1000 euro. Dlaczego? Ze względu na unijne przepisy dot. przeciwdziałania praniu pieniędzy i terroryzmowi, czyli tzw. przepisy AML.

Bitcoin anonimowo – podsumowanie

Jak widzisz, wciąż da się kupić krypto i bitcoina anonimowo. Nie jest to jednak takie proste. Aby tego dokonać trzeba się trochę pogimnastykować. Jeśli jednak włożysz trochę wysiłku, będziesz mógł całkowicie anonimowo handlować kryptowalutami – zgodnie z ich pierwotną ideą. Pamiętaj jednak, że blockchain to księga publiczna. Oznacza to, że każdy ma do niej dostęp. Bitcoin nie jest w stu procentach anonimowy, lecz pseudoanonimowy!

FAQ – Jak anonimowo kupić kryptowaluty?

Czy można kupić bitcoina lub kryptowaluty anonimowo?

Tak, wciąż jest to możliwe. Niestety, proces ten jest dużo trudniejszy niż kiedyś. Najprościej jest skorzystać z bitomatu, a w razie chęci anonimowego handlu, z giełdy krypto bez weryfikacji KYC, takiej jak Bybit, OKX czy KuCoin.

Czy anonimowy zakup kryptowalut jest legalny?

Anonimowy zakup bitcoina jest jak najbardziej legalny w Polsce. Pamiętaj jednak, że istnieje limit 1000 euro. Wszystko ze względu na unijne przepisy przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

Czy osoba niepełnoletnia może kupić bitcoina?

Tak, osoba niepełnoletnia bez problemu kupi bitcoina w bitomacie. Następnie może przesłać go na giełdę niewymagającą weryfikacji i prowadzić handel.

binance blik

Przeczytaj też
Giełdy kryptowalutKryptowalutyPoradnikiWiadomości

Karta Bybit - opinie i bonus 25 EUR (2024)

Karta Bybit to dosyć nowa krypto karta, która szybko zdobywa uznanie użytkowników. Jest to…
Czytaj całość
KryptowalutyPoradnikiWiadomości

Kraniki krypto i Bitcoina - czy nadal się opłacają?

Kraniki krypto i Bitcoina kilka lat temu pozwalały w łatwym sposób zarabiać darmowe…
Czytaj całość
InwestowaniePoradnikiSztuczna inteligencja

Akcje OpenAI i ChatGPT - Jak i gdzie kupić?

Inwestowanie w technologie przyszłości, takie jak sztuczna inteligencja (AI), staje się coraz…
Czytaj całość