Giełdy kryptowalutPoradniki

Anonimowa giełda kryptowalut bitcoin bez weryfikacji KYC – Ranking

Świat staje się coraz mniej prywatny i doświadczamy tego na własnej skórze także my – krypto inwestorzy. Giełdy wymagają od nas weryfikacji tożsamości, co kłóci się z samą ideą kryptowalut. Wielu chciałoby więc skorzystać z anonimowej giełdy kryptowalut bez weryfikacji. Ale czy takie istnieją? Jeśli tak, to jaka jest najlepsza anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji? Na te i inne pytania odpowie Ci niniejszy poradnik i ranking.

Anonimowe giełdy kryptowalut bez weryfikacji KYC

Kiedyś zakup bitcoina bez weryfikacji był normą. Dziś jednak kryptowaluty są mocniej uregulowane i od giełd wymaga się, aby sprawdzały tożsamość swoich klientów. Oznacza to, że giełdy bez weryfikacji nie pozwalają na handel walutami fiat (np. polską złotówką). Nie są też do końca anonimowe.

Niemniej jednak kilka platform wciąż umożliwia handel krypto bez weryfikacji na parach krypto-krypto. Oznacza to, że wciąż możesz inwestować – w razie chęci wyjścia z rynku wciąż możesz użyć stablecoina, takiego jak np. Tether (USDT). Nie wypłacisz jednak środków do złotówki czy nawet dolara lub euro.

Warto jeszcze wspomnieć, że niezweryfikowane konto na giełdzie bez weryfikacji często będzie miało nałożone limity (zazwyczaj jest to maksymalna wypłata 2 BTC dziennie). Znacząco zwiększą się one po przejściu weryfikacji KYC.

Gdzie kupić kryptowaluty bez weryfikacji i anonimowo?

Tak więc: gdzie można kupić kryptowaluty bez weryfikacji i anonimowo? Najlepsze giełdy kryptowalut, które pozwalają na handel bez weryfikacji to:

 • KuCoin.com – 5 największa giełda na świecie, która posiada świetne opinie
 • OKX.com – 9 największa giełda na świecie, która w ostatnim czasie staje się mocnym konkurentem dla chociażby Binance.
 • ByBit.com– ekosystem krypto, który daje naprawdę wiele możliwości zarabiania na kryptowalutach (11 na świecie).
 • www.bitget.com – dosyć nowa giełda, jednak szturmem wdzierająca się na szczyt (13 największa na świecie)

Więcej na temat każdej z tych platform znajdziesz w dalszej części tego poradnika.

Możliwości jest jednak znacznie więcej. Handel kryptowalutami bez weryfikacji umożliwiają też:

 • Kantory kryptowalut (Ari10, Kanga)
 • Zdecentralizowane giełdy kryptowalut (PalmSwap lub GMX)

Giełda bitcoin bez weryfikacji – jak założyć konto?

W tym poradniku pokazujemy jak założyć konto na giełdzie bez weryfikacji www.bybit.com. Proces ten będzie jednak wyglądał podobnie w przypadku zarówno OKX.com jak i www.kucoin.com. Tak więc, aby kupić bitcoin bez weryfikacji wykonaj poniższe kroki:

ByBit – Rejestracja

Krok 1: Przejdź na www.bybit.com. Naciśnij przycisk Sign Up zlokalizowany w prawym górnym rogu.

giełda kryptowalut bez weryfikacji

Krok 2: Wpisz swój nr. telefonu lub email i kliknij Create Account. Następnie przejdź przez zabezpieczenie CAPTCHA przesuwając pasek w odpowiednie miejsce. Otrzymasz kod, który musisz wpisać, aby potwierdzić rejestrację. I to tyle. Od teraz możesz już handlować kryptowalutami bez weryfikacji. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto.

jak handlować kryptowalutami bez weryfikacji

Aby jednak rozpocząć handel, najpierw musisz posiadać jakieś środki. Musisz więc dokonać swojej pierwszej wpłaty. Jest to proces intuicyjny i z całą pewnością sobie poradzisz. Jeśli jednak napotkasz problemy, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym innym szczegółowym przewodnikiem.

Giełda krypto bez weryfikacji KuCoin

www.kucoin.com to również renomowana giełda, która pozwala na handel kryptowalutami bez weryfikacji. Istnieje już od 2017 roku i od tego czasu przyciągnęła miliony użytkowników z całego świata. Obecnie jest to 5 największa platforma handlu kryptowalutami na świecie i ciągle pnie się w górę.

Dlaczego KuCoin ma tak dobre opinie? Wielu użytkowników ceni sobię tą platformę za szeroką gamę mniejszych tokenów z ogromnym potencjałem wzrostu. Warto również wspomnieć, że KuCoin to cały ekosystem składający się z wielu różnych produktów. Całość jest opakowana w przyjazny dla początkujących interfejs. Niestety, nie do wszystkich funkcji możemy otrzymać dostęp bez weryfikacji. Bez weryfikacji możesz jednak handlować bitcoinem, np. w parze do USDT lub ETH.

OKX – alternatywa dla Binance bez weryfikacji?

OKX – wielu uważa, że ta powstała w 2017 roku giełda to alternatywa dla Binance. Czy tak faktycznie jest? Z wyglądu na pewno. Interfejs oraz funkcjonalność OKX jest bardzo podobna w obu przypadkach (z przewagą dla Binance). Różnica tkwi jednak w wolumenach.

OKX to 9 największa platforma do handlu kryptowalutami na świecie, a Binance to zdecydowany lider odpowiadający za 90% wolumenu. Niemniej jednak OKX to wciąż świetna giełda, która posiada dobre opinie i cieszy się zaufaniem swoich użytkowników. Co więcej jest to giełda kryptowalut bez weryfikacji – oczywiście jeśli gramy tylko na kryptowalutach, a nie fiatach.

Jak wpłacić środki na giełdę kryptowalut?

Wcześniej wyjaśniliśmy jak założyć konto na ByBit – teraz wyjaśnijmy jak wpłacić pierwsze środki. Najpierw zaloguj się na: www.bybit.com. Na górze ekranu wybierz Assets, a następnie kliknij Deposit.

kryptowaluty bez weryfikacji

Zdecyduj się jakie aktywo chcesz zdeponować, następnie kliknij Acknowledge.

bitcoin bez weryfikacji

Prześlij środki ze swojego portfela lub innej giełdy na wyświetlony adres. Wybierz odpowiednią sieć – w przeciwnym razie możesz stracić swoje kryptowaluty raz na zawsze.

bybit rejestracja

Handel kryptowalutami bez weryfikacji – zdecentralizowane giełdy

Handel kryptowalutami jest możliwy bez weryfikacji także na tzw. DEXach – czyli giełdach zdecentralizowanych. Jednym z przykładów jest PalmSwap.oeg i to na jego przykładzie pokażemy jak powinna działać prawdziwa giełda krypto bez weryfikacji KYC. Niemniej jednak świetną, bardzo podobną i równie bezpieczną alternatywą jest giełda GMX.io. Tak więc, aby handlować krypto-krypto na PalmSwap najpierw musimy przejść na stronę perp.palmswap.com. Następnie klikamy Connect Wallet – przycisk jest umieszczony w prawym górnym rogu.

palmswap - dex

Podłączamy swój portfel MetaMask lub inny za pomocą Wallet Connect. Teraz możemy handlować kryptowalutami jak za zwykłej giełdzie. Różnica jest taka, że wszystko odbywa się bez weryfikacji.

Giełdy kryptowalut bez weryfikacji – ranking

Jak więc wygląda ranking giełd bez weryfikacji? Według naszej redakcji podium wygląda następująco:

 1. KuCoin
 2. OKX
 3. ByBit
 4. Bitget
 5. PalmSwap
 6. GMX

Warto tutaj zaznaczyć, że pozycje 4 i 5 zajmują giełdy zdecentralizowane bez weryfikacji. Śmiało nadają się one jednak do tego zestawienia, ponieważ posiadają sporą funkcjonalność (nie tylko swapy), a po upadku FTX wiele osób straciło zaufanie do scentralizowanych giełd.

binance blik

Przeczytaj też
Poradniki

Co się zmieniło na Binance po wejściu w życie MiCA?

Od 1 lipca w Europie weszły w życie nowe regulacje dotyczące kryptowalut. Sprawcą tych zmian…
Czytaj całość
Poradniki

Konto demo na Binance - jak założyć?

Konto demo na Binance to doskonałe narzędzie dla początkujących traderów. Pozwala na naukę…
Czytaj całość
Poradniki

Binance Megadrop - co to jest i jak działa?

Ekosystem Binance stale się rozwija. Giełda cały czas wprowadza nowe funkcje w celu zwiększenia…
Czytaj całość