Wiadomości

Binance znowu wysuwa się na pozycję lidera!

Największa na świecie giełda kryptowalut, Binance, radykalnie zwiększyła swój udział w rynku od czasu rozstrzygnięcia sprawy sądowej z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) w listopadzie 2023 roku.

Według Kaiko, udział Binance w rynku w stosunku do 23 innych scentralizowanych giełd wzrósł w styczniu do 49%. Jeszcze pod koniec 2023 roku platforma notowała najniższe poziomy pod tym względem od wielu, wielu lat.

Kryptowalutowy behemot rozstrzygnął konflikt z rządem USA, zgadzając się zapłacić karę w wysokości ponad 4 miliardów dolarów i podejmując działania mające na celu poprawę przestrzegania lokalnych przepisów.

Pozew ze strony DOJ spowodował również odejście ze stanowiska byłego już dyrektora generalnego i jednej z najbardziej popularnych i lubianych postaci w branży – Changpenga Zhao (CZ).

Jak widać, nie miało to większego wpływu na udział Binance w wolumenie obrotu natychmiast po zawarciu ugody. Jednak wydarzenia w grudniu i styczniu zmieniły bieg wydarzeń na korzyść platformy.

Co się stało w grudniu i styczniu?

W grudniu Binance ponownie wprowadziła zerowe opłaty dla handlu najważniejszymi aktywami, takimi jak Bitcoin, Ethereum i XRP. Ruch ten został najwyraźniej wykonany w celu zwiększenia popytu na stablecoina First Digital USD (FDUSD).

Program handlu bez opłat Binance był również głównym czynnikiem zwiększającym wolumen platformy. Ogólnie promocja ta miała wpływ na cały rynek w 2022 roku. Fakt, że po zakończeniu kampanii w ubiegłym roku nastąpił poważny spadek wolumenów, świadczył o jego strategicznym znaczeniu.

Dodatkowo, szum wokół Bitcoin spot ETF zwiększył wolumeny handlowe w całej branży na początku stycznia. Według danych CryptoQuant, napływ stablecoinów na Binance znacznie wzrósł w dniach poprzedzających zatwierdzenie nowego produktu inwestycyjnego. To wskazuje na większą aktywność zakupową / handlową.

Omówione powyżej wydarzenia odegrały zatem dużą rolę we wzroście udziału Binance w rynku do 50%. W raporcie Kaiko czytamy:

„Giełda okazała się odporna w następstwie ugody”.

Udział Binance w rynku nadal pozostaje jednak znacznie niższy niż 65% – rekord odnotowany w 2023 roku. Wszystko może się jednak zmienić w najbliższych miesiącach, jako iż giełda cały czas stabilnie się rozwija.

binance blik

Przeczytaj też
Giełdy kryptowalutKryptowalutyPoradnikiWiadomości

Karta Bybit - opinie i bonus 25 EUR (2024)

Karta Bybit to dosyć nowa krypto karta, która szybko zdobywa uznanie użytkowników. Jest to…
Czytaj całość
KryptowalutyPoradnikiWiadomości

Kraniki krypto i Bitcoina - czy nadal się opłacają?

Kraniki krypto i Bitcoina kilka lat temu pozwalały w łatwym sposób zarabiać darmowe…
Czytaj całość
BonusyWiadomości

MEXC - bonus i kod polecający na 2024 rok

MEXC to giełda krypto, która szybko zdobywa popularność. Oferuje bowiem atrakcyjny bonus za…
Czytaj całość