BitcoinPoradniki

Jak kupić bitcoin i kryptowaluty przez BLIK?

Chcesz kupić bitcoina lub kryptowaluty i zapłacić BLIK? Nic prostszego. W dzisiejszym poradniku wyjaśnimy Ci jak zrobić to za pomocą giełdy Binance, a konkretniej platformy Binance P2P. Zapoznaj się z tą lekturą, w której krok po kroku wyjaśnimy jak kupić i sprzedać bitcoina i inne kryptowaluty przez system płatności BLIK.


Jak kupić bitcoin lub inną kryptowalutę za pomocą BLIK

Zakup bitcoina za pomocą BLIK jest bardzo prosty. Potrzebujesz jedynie konta na www.binance.com. Możesz je założyć klikając w ten link. Będziesz musiał przejść proces rejestracji, jednak jest on bardzo prosty i wygląda podobnie jak w przypadku każdej innej platformy internetowej. Na koniec musisz też zweryfikować swoje konto wysyłając do Binance zdjęcie swojego dokumentu tożsamości oraz selfie.

Jeśli uda Ci się zarejestrować na platformie zaloguj się na swoje konto i przejdź do zakładki Handluj – > Binance P2P. Możesz to zrobić klikając odpowiedni przycisk w górnym menu lub przechodząc bezpośrednio w ten link.

binance p2p bitcoin blik

Teraz będziesz musiał dodać metodę płatności. Pamiętaj, że dane konta, z którego kupisz kryptowaluty przez BLIK muszą zgadzać się z danymi podanymi podczas rejestracji na Binance. Klikamy więc Więcej – Metody Płatności i wpisujemy nasze dane Revolut.

jak sprzedać krypto przez blika

Teraz wybierz kryptowalutę, którą chcesz kupić przez BLIK, walutę fiat PLN, metodę płatności BLIK oraz wpisz kwotę. Następnie wybierz odpowiadającą Ci ofertę i kliknij Kup BTC

jak kupić bitcoin za pomocą blik

Wpisz kwotę i jeszcze raz kliknij Kup BTC.

jak kupić kryptowaluty za pomocą blik

Teraz wyświetlą Ci się dane kontrahenta, od którego kupisz krypto przez BLIK. Masz 15 minut, aby zrealizować przelew. Gdy przelejesz pieniądze naciśnij Przelano, powiadom sprzedawcę.

jak kupić bitcoin za pomocą blik binance p2p

W momencie gdy robisz przelew kryptowaluty, które chcesz kupić przez BLIK znajdują się w bezpiecznym miejscu tzw. escrow. Jest to jakby poczekalnia. Gdy tylko sprzedawca otrzyma Twoją płatność uwolni monety i trafią one do Twojego portfela spot.

Gratulujemy! Wiesz już jak i gdzie kupić bitcoina i krypto przez BLIK. Pamiętaj jednak, że Binance P2P pozwala też na zakup kryptowalut przez Revolut, kartą kredytową czy też wieloma innymi metodami płatności.


Jak sprzedać bitcoin i kryptowaluty za BLIK?

Ok. Kupiłeś kryptowaluty za pomocą BLIK, ich cena wzrosła i teraz chciałbyś sprzedać swoje krypto za BLIK. Co w takiej sytuacji? Sytuacja wygląda identycznie jak w przypadku zakupu bitcoina przez BLIK, z tym że zamiast ogłoszenia zakupu szukamy ogłoszenia sprzedaży.

Wówczas to my będziemy stroną transakcji, która będzie musiała dokładnie sprawdzić czy otrzymała przelew. Gdy tylko pieniądze znajdą się na naszym koncie, musimy uwolnić kryptowaluty z escrow.


Zakup kryptowalut za BLIK – dlaczego Binance P2P

Możesz też zastanawiać się dlaczego polecamy Binance P2P, a nie inną giełdę czy kantor. Już wyjaśniamy! Sama giełda Binance i jej platforma P2P posiada ogromną ilość zalet. Oto kilka z nich:

  • Ekosystem – Binance to nie tylko giełda czy platforma P2P. To cały ekosystem różnych produktów, z których można korzystać za pomocą jednego konta Binance.
  • Największa giełda kryptowalut – Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, która przetwarza największe wolumeny obrotu. Posiada też ugruntowaną reputację i bardzo dobre opinie.
  • Zerowe prowizje – Prowizje na Binance są niskie, a w przypadku P2P zerowe. To sprawia, że jest to jeden z najlepszych sposobów na handel kryptowalutami.
  • 150 + metod płatności – Na Binance P2P możliwy jest zakup kryptowalut nie tylko przez BLIK. Bitcoina kupisz tu także za pomocą konta bankowego, Revolut, a nawet lokalnych metod płatności.
  • Setki walut fiat – Binance P2P obsługuje setki różnych walut fiat. Możesz więc kupic bitcoina za złotówki przez BLIK, ale nie tylko. Możesz też zapłacić innymi walutami jak euro czy dolar.

Zakup krypto przez BLIK – Podsumowanie

Jeżeli doszedłeś do tego momentu to wiesz już jak kupić bitcoina lub kryptowaluty przez BLIKa. I jak widzisz nie jest to takie trudne. Wystarczy, że założysz konto na giełdzie Binance.com i wykonasz kilka prostych kroków!

binance blik

Przeczytaj też
KryptowalutyPoradniki

Inwestowanie w kryptowaluty bez 18 lat? Czy jest możliwe?

Kryptowaluty to sektor, którym interesują się głównie młodzi ludzie. Nic dziwnego, że…
Czytaj całość
BitcoinPoradniki

Darmowe Bitcoin co godzinę (2023)

Kilka lat temu zdobycie darmowych bitcoinów było prostym zadaniem. Istniały bowiem kraniki…
Czytaj całość
KryptowalutyPoradniki

Darmowe boty do zarabiania pieniędzy na kryptowalutach (2023)

Chcesz zacząć handlować kryptowalutami, jednak nie masz czasu ślęczeć przed monitorem całą…
Czytaj całość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *