Giełdy kryptowalutKryptowalutyPoradnikiPortfele kryptowalut

Karta Binance – Recenzja i opinie

Zastanawiasz się jak płacić kryptowalutami w wygodny sposób? Chciałbyś wydawać cyfrowe aktywa jak zwykłe pieniądze? Pomoże Ci w tym kryptowalutowa karta Binance. Za jej pomocą będziesz mógł płacić w każdym miejscu, które akceptuje karty VISA. Pozwól, że wyjaśnimy ci jakie karta Binance ma zalety, opinie, prowizje i wiele więcej!

Karta Binance – co to takiego?

Karta Binance to kryptowalutowa karta debetowa wydana przez Binance, największą giełdę kryptowalut i największego na świecie dostawcę płatności elektronicznych VISA.

Została ona ogłoszona w marcu 2020 roku, po przejęciu Swipe, firmy zajmującej się kryptowalutowymi kartami debetowymi.

Jak działa karta Binance i jak ją zdobyć? To wyjaśnimy w kolejnych sekcjach tego artykułu!

Jak działa karta Binance?

Na samym początku należy wspomnieć, że karta debetowa Binance Card w swoich podstawowych ustawieniach jest powiązana z Twoim kontem użytkownika na giełdzie kryptowalut Binance, a konkretnie z portfelem Finansowania.

Z tego portfela pobierane są kryptowaluty podczas dokonywania płatności, a więc obciążania karty płatniczej. Do wspomnianego portfela można przelać zarówno kryptowaluty, jak i waluty fiat (np. dolary i euro, ale jeszcze nie polskie złotówki).

Po dokonaniu transakcji u sprzedawcy, karta automatycznie sprzeda Twoje kryptowaluty za walutę fiat w czasie rzeczywistym i po aktualnym kursie rynkowym.

karta binance portfel finansowania
Portfel finansowania na Binance

W ten sposób Binance ułatwia i przyspiesza sprzedaż kryptowalut za walutę fiat w momencie, gdy trzeba nimi zapłacić, co w praktyce pozwala użytkownikom bez problemu wydawać kryptowaluty w sklepach na całym świecie.

Jakie kryptowaluty można wydać za pomocą karty Binance?

Binance do płatności kartą obsługuje obecnie transfer i wydawanie następujących kryptowalut. Niestety, póki co nie można korzystać z innych cyfrowych aktywów.

Zastanawiasz się, co się stanie, jeśli masz więcej niż jedną z tych kryptowalut w swoim portfelu? Wszystko ma oczywiście swoje zasady.

BNB jest sprzedawany jako pierwszy, gdy próbujesz zapłacić. Jeśli nie posiadasz BNB lub nie masz wystarczającego salda w tej kryptowalucie, aby zakończyć zakup, płatność zostanie dokonana w następującej domyślnej kolejności:

 • BUSD,
 • BTC,
 • USDT,
 • SXP,
 • ETH,
 • EUR,
 • ADA,
 • DOT,
 • LAZIO,
 • PORTO,
 • SANTOS.

Kolejność, w jakiej waluty są używane do płatności można oczywiście zmienić. Wystarczy zalogować się na swoje konto i przejść do pulpitu nawigacyjnego Karty.

karta binance jakie krypto

Jeśli nie chcesz używać sekcji Finansowania portfela i chcesz trzymać wszystkie swoje kryptowaluty w jednym miejscu, możliwe jest zaznaczenie tego pola w ustawieniach karty:

źródło finansowania karty binance

Wypłaty z bankomatów – karta Binance

Karta Binance pozwala na wypłacanie gotówki ze zwykłych bankomatów na całym świecie. Za tę usługę zapłacisz opłatę w wysokości 0,9%.

Musisz jednak wziąć pod uwagę również to, że niektóre bankomaty pobierają własną opłatę, na którą Binance nie ma już wpływu. Zawsze jednak powinieneś widzieć tę opłatę na ekranie bankomatu, a także powinieneś mieć możliwość anulowania transakcji.

Płacenie kartą Binance online

Możesz również dokonywać transakcji online za pomocą swojej karty Binance, tak jak w przypadku zwykłej karty kredytowej. Wystarczy, że wpiszesz dane swojej karty na stronie płatności w sklepie internetowym. Zweryfikuj swoją 3D Secure Verification (3DS) zgodnie z instrukcją, a następnie otrzymasz powiadomienie w aplikacji lub e-mail z potwierdzeniem zakupu od Binance.

Jak zdobyć kartę Binance?

Aby uzyskać kartę Binance, wystarczy zarejestrować się na www.binance.com i przejść na stronę z wnioskiem o kartę Binance. Oczywiście Twoje konto Binance musi być zweryfikowane (musisz mieć zakończoną i potwierdzoną weryfikację KYC).

Na podstronie wniosku o kartę Binance należy kliknąć w przycisk Rozpocznij, a następnie Zamów kartę. Następnie należy potwierdzić zgodę.

Teraz zobaczysz formularz z kilkoma wstępnie wypełnionymi danymi i kilkoma brakującymi informacjami, które należy wypełnić. Przed kliknięciem przycisku Zamów kartę Binance, zapoznaj się z polityką prywatności, warunkami użytkowania i umową posiadacza karty.

Kartę można zamówić poprzez interfejs strony internetowej na komputerze i telefonie, a także przez aplikację mobilną Binance.

Obecnie karta Binance jest dostępna dla wszystkich użytkowników, którzy mają konto na giełdzie kryptowalutowej, a także mieszkają w następujących krajach: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja.

Gdzie można płacić kartą Binance?

Jak wspomnieliśmy powyżej, kartą Binance można płacić we wszystkich miejscach, które obsługują karty Visa, czyli u ponad 60 milionów sprzedawców na całym świecie.

Możesz więc praktycznie płacić wszędzie tam, gdzie jesteś przyzwyczajony do płacenia kartą kredytową – czy to w knajpie na rogu, ulubionej restauracji, czy w sklepie internetowym w dowolnym miejscu na świecie.

Jak długo trwa dostawa karty Binance?

Dotarcie karty po jej zamówieniu trwa zazwyczaj od 1 do 3 tygodni, w zależności od kraju, w którym się znajdujesz i aktualnej liczby zamówień na karty.

 • Jednakże, możesz używać wirtualnej karty natychmiast po zakończeniu zamówienia. Możesz jej użyć do realizacji płatności online lub dodać ją do Google Pay lub Samsung Pay.
 • Niestety, Apple Pay nie działa jeszcze z kartą Binance.

WSKAZÓWKA: Jeśli zainstalujesz aplikację mobilną Curve, platformę do unifikacji wszystkich kart płatniczych, włożysz do niej kartę Binance Card, a następnie sparujesz Curve z Apple Pay, możesz w ten sposób płacić kartą kryptowalutową Binance również za pośrednictwem Apple Pay. Aplikacja Curve pełni tutaj rolę pośrednika.

Karta działa również, co jest już tutaj standardem, przy płatnościach zbliżeniowych. Zanim jednak skorzystacie z tej opcji, musicie dokonać wstępnej transakcji kartą z użyciem chipu, którą potwierdzacie podając PIN. Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał zmienić swój PIN, możesz to zrobić w każdym bankomacie, wpisując dotychczasowy PIN lub w panelu karty.

Obecnie maksymalna kwota za płatność zbliżeniową w całej Europie jest ustalona na 50 €. Ze względów bezpieczeństwa maksymalna dzienna skumulowana kwota płatności zbliżeniowych wynosi 150 EUR. Jeśli przekroczysz ten limit, transakcja zostanie odrzucona. Jeśli jednak użyjesz chipa i kodu PIN, możesz ponownie zapłacić zbliżeniowo do dodatkowego limitu 150 EUR.

Aktywacja fizycznej karty Binance

Po otrzymaniu fizycznej karty, musisz ją aktywować na swoim koncie Binance w panelu kart. Wystarczy wpisać kilka danych z karty, aby było wiadomo, że to Ty ją otrzymałeś, a nie ktoś inny i karta jest aktywna!

Karta Binance – limity

Dla kart wirtualnych dzienny limit wydatków wynosi 870 EUR. Dla kart fizycznych dzienny limit wydatków wynosi 8 700 EUR. W ciągu jednego dnia można wypłacić z bankomatów do 290 EUR.

Opłaty i prowizje karta Binance

Karta jest całkowicie bezpłatna. Binance nie pobiera żadnych opłat za rejestrację, wydanie karty, rzeczywistą płatność czy roczne członkostwo.

Jednak w przypadku utraty karty, będziesz musiał uiścić opłatę w wysokości 25 EUR za jej ponowne wydanie.
Zostaniesz również obciążony opłatą transakcyjną w wysokości 0,9% za wypłaty z bankomatów.

Cashback na karcie Binance

Miłym bonusem podczas korzystania z karty jest cashback. Binance wypłaci Ci bonus w wysokości od 0,1% do 8% od każdej płatności.

Wysokość tego cashbacku zależy od poziomu Twojej karty. Zawsze otrzymasz ten cashback raz dziennie bezpośrednio na swoją kartę w postaci tokena BNB, jednak może on być opóźniony nawet o 48h, na co użytkownicy czasem narzekają.

Dobrze wiedzieć: nie otrzymasz cashbacku za wypłaty z bankomatów. Podobnie nie otrzymasz cashbacku, jeśli użyjesz swojej karty Binance do zakupu kryptowalut z innych giełd lub użyjesz jej do przelania środków na inne ze swoich kont (np. doładowanie Revoluta itp.).

Poziomy kart i kwoty cashback

Poziom karty Binance zależy od średniego miesięcznego salda tokenów BNB w Twoim portfelu.

Poziom kartyŚrednie miesięczne saldo BNBCashback BNB za zakupy
100,1 %
212 %
3103 %
4404 %
51005 %
62506 %
76008 %

Na przykład, jeśli Twoje średnie miesięczne saldo wynosi 5 BNB, co mieści się w przedziale od 1 BNB (poziom karty 2) do 10 BNB (poziom karty 3), kwalifikujesz się do karty poziomu 2 i możesz otrzymać 2% cashback od wszystkich zakupów.

Tak więc, aby otrzymać 8% cashback, musiałbyś trzymać w portfelu co najmniej 600 BNB w ciągu każdego miesiąca, co jest już dość wysoką kwotą.

Poziom swojej karty możecie sprawdzić w sekcji Informacje o karcie w panelu karty lub w zakładce Historia transakcji.

Binance przygotowało jeszcze jeden ważny limit cashback: Całkowita maksymalna kwota, którą możesz zarobić w nagrodach cashback jest ograniczona dla każdego poziomu karty w następujący sposób:

PoziomMiesięczny pułap w EUR
15
2100
3150
4200
5275
6350
7500

Czy korzystanie z karty Binance jest bezpieczne?

Twoje konto Binance jest chronione przez światowej klasy zabezpieczenia Binance. Obejmuje to takie funkcje jak:

 • Secure Login (wiele opcji dwuskładnikowych), Secure Storage (zimne przechowywanie kryptowalut),
 • monitorowanie w czasie rzeczywistym przez dział bezpieczeństwa Binance (system zarządzania ryzykiem analizuje każdą próbę wypłaty, reset hasła, reset dwuskładnikowego uwierzytelniania i zmianę adresu e-mail, a każda nietypowa aktywność uruchamia zawieszone wypłaty na minimum 24-48 godzin),
 • kontrola dostępu (opcjonalne zabezpieczenia, takie jak lista dozwolonych adresów IP)
 • alerty bezpieczeństwa (alerty bezpieczeństwa w przypadku wykrycia podejrzanej aktywności) czy
 • zaawansowane szyfrowanie danych end-to-end.

Karta Binance opinie

Podsumujmy więc. Czy korzystanie z Binance Card wiąże się z jakimiś korzyściami? Czy Binance Card się opłaca? Jakie są opinie?

Zalety

 • Binance jest największą firmą w świecie kryptowalut, co daje ich produktom wysoką wiarygodność (sprawdź artykuł Binance opinie).
 • Możliwość uzyskania cashbacku za dokonane płatności
 • Możliwość korzystania z wirtualnej karty natychmiast po jej zamówieniu
 • Możesz używać karty płatniczej wszędzie tam, gdzie akceptowana jest Visa
 • Na karcie można przechowywać zarówno waluty fiat, jak i kryptowaluty, które są automatycznie sprzedawane w momencie płatności
 • Łatwość i szybkość uzyskania możliwości korzystania z karty

Wady

 • Stosunkowo niskie limity na płatności, wypłaty z bankomatów i zarobiony cashback
 • Apple Pay nie jest jeszcze dostępne

Porównanie z innymi kartami

Obecnie na rynku jest już mnóstwo podobnych kart kryptowalutowych, takich jak te od Bitpay, Crypto.com, Wirex i wielu innych.

Na tle innych, karta Binance zdecydowanie może pochwalić się wysokim cashbackiem, a także bardzo niskimi opłatami.

Z drugiej strony, nie oferuje ona zbyt wiele oprócz wspomnianych już korzyści. Przykładowo, konkurent Cypto.com oferuje darmowe konto Spotify i Netflix dla swoich użytkowników, 15$ miesięcznej zniżki na opłatę członkowską Amazon Prime, zniżki na AirBNB czy Travala.com oraz nielimitowany, darmowy dostęp do saloników lotniskowych z wykorzystaniem karnetu LoungeKey™ Pass dla posiadaczy kart wyższego poziomu.

Podsumowanie

Karta Binance jest jedną z najpopularniejszych kart w krajach europejskich, zwłaszcza ze względu na opinie i status samej Binance, która jest uważana za jedną z najlepszych i najbezpieczniejszych giełd kryptowalut na świecie.

Karta Binance jest szczególnie doceniana przez użytkowników, którzy posiadają już konto na giełdzie i od dłuższego czasu na niej inwestują lub aktywniej handlują, ponieważ w każdej chwili mogą łatwo wypłacić lub wymienić swoje środki na towary lub usługi i to na bardzo przystępnych warunkach.

binance blik

Przeczytaj też
Giełdy kryptowalutKryptowalutyPoradnikiWiadomości

Karta Bybit - opinie i bonus 25 EUR (2024)

Karta Bybit to dosyć nowa krypto karta, która szybko zdobywa uznanie użytkowników. Jest to…
Czytaj całość
KryptowalutyPoradnikiWiadomości

Kraniki krypto i Bitcoina - czy nadal się opłacają?

Kraniki krypto i Bitcoina kilka lat temu pozwalały w łatwym sposób zarabiać darmowe…
Czytaj całość
InwestowaniePoradnikiSztuczna inteligencja

Akcje OpenAI i ChatGPT - Jak i gdzie kupić?

Inwestowanie w technologie przyszłości, takie jak sztuczna inteligencja (AI), staje się coraz…
Czytaj całość