Giełdy kryptowalutPoradniki

Bitcoin konto demo – handel demo kryptowalutami

Handel bitcoinem wydaje się być prosty w teorii: wystarczy kupić go na dołku, a sprzedać na szczycie. W rzeczywistości sprawa jest jednak dużo bardziej trudniejsza. Na kurs bitcoina wpływa bowiem wiele różnych czynników. Bez odpowiednich umiejętności, szybko możemy wyczyścić nasz depozyt. I to właśnie tutaj z pomocą przychodzi konto demo dla kryptowalut, które pozwala nam handlować bitcoinem i innymi cyfrowymi aktywami. W dzisiejszym artykule pokażemy wam, które giełdy kryptowalut pozwalają na handel demo kryptowalutami oraz krok po kroku przeprowadzimy was przez cały proces.

Konto demo kryptowaluty i bitcoin – lista giełd

Kiedyś giełdy kryptowalut nie umożliwiały handlu demo kryptowalutami. W tym celu musieliśmy skorzystać z brokera. To utrudniało sprawę. Co prawda mogliśmy nauczyć się inwestować w kryptowaluty, ale po przejściu na realną giełdę cyfrowych aktywów wszystko się komplikowało, ponieważ jej interfejs znacznie się różnił. Dziś ten problem odszedł do lamusa. Kryptowalutowe konto demo oferują bowiem największe giełdy kryptowalut na świecie. Oto lista platform, które pozwolą nam na handel demo kryptowalutami i bitcoinem, bez wpłacania żadnych środków:

Konto demo na Binance

Binance.com to największa i najbardziej renomowana giełda kryptowalut na świecie. W swojej ofercie posiada ona także konto demo bitcoin, które pozwala nam grać bez wpłacania żadnych środków. Jak z niego skorzystać? To proste.

Najpierw musisz założyć konto na giełdzie www.binance.com. Możesz to zrobić klikając w ten link i postępując według wyświetlanych instrukcji (opcjonalnie skorzystaj z bonusu powitalnego Binance). Następnie przejdź weryfikację tożsamości. Gdy uda Ci się pomyślnie zakończyć proces rejestracji, możesz przejść do zakładania kryptowalutowego konta demo na Binance.

W tym celu najedź myszką w górnym menu na „Derywatywy”, a następnie kliknij „USD-M Futures”.

konto demo kryptowaluty na binance

Zostaniesz przeniesiony do głównej strony handlu na Binance Futures. Najedź myszką na ikonę swojego profilu, a następnie kliknij „Handel Próbny”. Teraz musisz wypełnić krótki quiz dot. handlu kontraktami terminowymi. Gdy uda Ci się go zakończyć pomyślnie, zostaniesz przeniesiony do konta demo Binance, które zostanie doładowane kwotą 3000 dolarów.

konto demo bitcoin na binance
Konto demo na www.binance.com

Gdy już zdobędziesz niezbędne umiejętności, aby zacząć grać prawdziwymi pieniędzmi, po prostu kliknij w prawym górnym rogu „Back to Live”

Warto tutaj zaznaczyć, że konto demo na Binance pozwala na handel kontraktami futures w naprawdę wielu parach. Dlatego też możesz ćwiczyć handel nie tylko na bitcoinie, ale również na mniejszych altcoinach.

Konto demo na Binance zalety:

 • Największa giełda na świecie
 • Duża liczba par handlowych
 • Prosty interfejs
 • Wirtualne 3000 USD na start
 • Możliwość założenia konta z bonusem powitalnym

Konto demo na Binance wady:

 • Możliwość handlu demo tylko na platformie futures.

Kryptowalutowe konto demo na giełdzie OKX

Konto demo do handlu kryptowalutami oferuje także giełda www.OKX.com. Najpierw musisz się jednak na niej zarejestrować klikając w ten link. Na OKX nie musisz przechodzić weryfikacji, aby grać na koncie demo, ponieważ jest to giełda kryptowalut bez ryfikacji.Gdy już zalogujesz się na swoje konto, w górnym menu najedź na „Handel”, a następnie kliknij „Handel demo”

konto demo bitcoin na okx

OKX zada Ci pytanie o Twoje doświadczenia z handlem kryptowalutami. Gdy zakończysz krótki quiz będziesz już mógł prowadzić handel demo wirtualnymi środkami. OKX oprócz handlu futures (jak Binance), pozwala też na handel demo kryptowalutami na rynkach spot. Niestety, liczba par w przypadku konta demo jest ograniczona w porównaniu do prawdziwego handlu.

konto demo krypto na okx
Konto demo na www.okx.com

Konto demo na OKX zalety:

 • Prosty i czytelny interfejs
 • Brak weryfikacji tożsamości
 • Różne rodzaje rynków (spot, futures, margin itd.)
 • Możliwość założenia konta z bonusem powitalnym.

Konto demo na OKX wady:

 • Mała ilość dostępnych par handlowych

Konto demo bitcoin na ByBit

Bybit to kolejna giełda, która nie wymaga weryfikacji i oferuje kryptowalutowe konto demo. Aby zarejestrować się na www.bybit.com, wystarczy, że klikniesz w ten link i będziesz postępował według instrukcji. Pamiętaj też, aby odebrać bonus ByBit. Gdy zakończysz ten proces pomyślnie, zaloguj się na swoje konto.

Teraz, aby korzystać z konta demo na Bybit będziesz musiał utworzyć konto w sieci testowej (oddzielnej od głównej giełdy), która znajduje się pod adresem testnet.bybit.com. Będziesz musiał je potwierdzić klikając w link z adresu email.

Gdy przejdziesz weryfikacje będziesz mógł handlować największymi monetami, takimi jak BTC, ETH, LTC, XRP, BCH, LINK, XTZ oraz setką innych monet. Na kryptowalutowym koncie demo ByBit możesz hnadlować na rynku spot, margin, futures, a nawet tworzyć własne boty handlowe korzystające z wirtualnych funduszy.

jak handlować demo krypto na bybit
Konto demo bitcoin na giełdzie kryptowalut www.bybit.com

Konto demo kryptowalut na Bybit zalety:

 • Duża liczba aktywów
 • Brak weryfikacji tożsamości
 • Bonus powitalny podczas zakładania konta.
 • Handel spot, margin, futures, a nawet zakładanie botów handlowych przy użyciu wirtualnych środków.

Konto demo na OKX wady:

 • Kryptowalutowe konto demo znajduje się na innej stronie niż główna platforma.

Inne sposoby na handel demo kryptowalutami

Jak wspomnieliśmy na początku tego poradnika, na handel demo kryptowalutami pozwalają także brokerzy. W rzeczywistości jeszcze nie tak dawno była to jedyna dostępna opcja. Którzy brokerzy pozwalają więc na handel demo bitcoinem. Oto lista kilku największych.

 • eToro.com
 • Plus500.com
 • XTB.com

Konto demo bitcoin – podsumowanie

Konto demo na giełdzie kryptowalut to świetny sposób na naukę handlu cyfrowymi aktywami. Nie musisz bowiem wpłacać realnych środków, aby zobaczyć z czym to wszystko się je. Różne giełdy kryptowalut oferują różne pary handlowe, a także różne rodzaje handlu. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu poradnika wiesz już, która z nich będzie odpowiednia dla Ciebie!

FAQ – Konto demo kryptowaluty

Czy na giełdzie kryptowalut można założyć konto demo?

Tak. Niektóre największe giełdy kryptowalut oferują konto demo. Wśród nich znajdują się chociażby Binance, OKX czy Bybit.

Dlaczego warto skorzystać z konta demo na giełdzie kryptowalut?

Konto demo na giełdzie kryptowalut umożliwia naukę handlu kryptowalutami i bitcoinem bez żadnego ryzyka. Inwestujemy bowiem wirtualne środki.

Czy handel demo na giełdzie kryptowalut jest bezpieczny?

Tak. Handel demo na giełdzie kryptowalut jest bezpieczny jeżeli korzystamy z renomowanej giełdy kryptowalut. Wszystkie platformy wymienione w tym poradniku mają świetne opinie oraz ugruntowaną reputację.

binance blik

Przeczytaj też
KryptowalutyPoradniki

Inwestowanie w kryptowaluty bez 18 lat? Czy jest możliwe?

Kryptowaluty to sektor, którym interesują się głównie młodzi ludzie. Nic dziwnego, że…
Czytaj całość
BitcoinPoradniki

Darmowe Bitcoin co godzinę (2023)

Kilka lat temu zdobycie darmowych bitcoinów było prostym zadaniem. Istniały bowiem kraniki…
Czytaj całość
KryptowalutyPoradniki

Darmowe boty do zarabiania pieniędzy na kryptowalutach (2023)

Chcesz zacząć handlować kryptowalutami, jednak nie masz czasu ślęczeć przed monitorem całą…
Czytaj całość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *