Giełdy kryptowalutKryptowalutyPoradniki

Kryptowaluty Revolut opinie i czy warto?

Korzystasz z aplikacji Revolut? Zapewne wiesz, że ta aplikacja neobankowa pozwala na łatwy zakup kryptowalut. Nie jest to jednak najkorzystniejsza oferta. Revolut za kryptowaluty pobiera bowiem spore opłaty, transakcje obarcza wysokim spreadem, a co więcej nie pozwala na ich wypłatę do zewnętrznego portfela. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy więc jak kupić Bitcoina i kryptowaluty przez Revolut w inny, tańszy sposób. Przeanalizujemy również kryptowaluty Revolut opinie. Tak więc, zaczynajmy!

Czy warto kupić krypto i Bitcoin przez Revolut?

Revolut oferuje szereg różnych kryptowalut już od dłuższego czasu. W ofercie tej aplikacji bankowej znajdziemy także usługi stakingowe. Niemniej jednak oferta Revoluta w zakresie kryptowalut i Bitcoina nie jest najkorzystniejsza. Opinie o usługach tego typu wśród użytkowników również nie są najlepsze. Dużo lepszą opcją jest skorzystanie z giełdy www.bybit.com. Pozwala ona na zakup kryptowalut przez Revolut w równie prosty sposób, jednak posiada wiele cech, które przemawiają na jej korzyść. Dlaczego więc lepiej skorzystać z Bybit niż z Revolut podczas kupowania Bitcoina?

  • Możliwość wypłat na zewnętrzne portfele – Revolut to pośrednik. Oznacza to, że kupując krypto na Revolucie nie kupujesz faktycznych aktywów, a jedynie ekspozycje na nie. Ta aplikacja neobankowa nie pozwala na zlecenie wypłaty, np. Bitcoina do zewnętrznego portfela. W przypadku gdyby firma upadła, zostałbyś więc z niczym. W przypadku Bybit kryptowaluty można wypłacić na dowolny adres na blockchainie.
  • Opłaty, prowizje i spread – Revolut na zakup kryptowalut nakłada naprawdę wysokie prowizje. Co więcej, cena po której kupisz kryptowaluty (np. Bitcoin) jest zawyżona. To dlatego, że bardzo wysoki jest tzw. spread. Bybit to zdecydowanie tańsza opcja na zakup kryptowalut niż Revolut.
  • Brak zróżnicowanych krypto produktów – Revolut pozwala jedynie na handel krypto (bardzo kosztowny) i staking małej ilości altcoinów. Bybit to cały ekosystem. Oprócz handlu możesz także stakować swoje monety, korzystać z Launchpada, handlu z dźwignią, kontraktów futures i dziesiątek innych produktów. Wszystko to za pomocą jednego konta.

Wiesz już dlaczego nie warto kupować kryptowalut na Revolut i dlaczego aplikacja ta ma bardzo słabe opinie jeśli chodzi o cyfrowe aktywa. Przejdźmy więc do konkretów. W kolejnych sekcjach tego poradnika wyjaśnimy krok po kroku jak założyć konto na Bybit i kupic krypto przez Revolut!

Jak kupić kryptowaluty i Bitcoin przez Revolut?

Zacznijmy więc od założenia konta na Bybit. Najpierw musisz przejść na www.bybit.com. Następnie w prawym górnym rogu kliknij przycisk „Sign Up”. Pamiętaj, że podczas zakładania konta na Bybit możesz odebrać bonus Bybit!

zakup krypto przez Revolut
Zakup kryptowalut przez Revolut na giełdzie Bybit jest tańszy niż w samej aplikacji Revolut

Teraz wypełnij wszystkie niezbędne dane (email lub numer telefonu) oraz wprowadź hasło. Kliknij „Create Account”, a następnie wprowadź 6 cyfrowy kod, który otrzymasz SMSem lub emailem.

kryptowaluty na Revolut

Po potwierdzeniu zaloguj się na swoje konto. Ze względu na regulacje musisz też przejść weryfikację. W tym celu należy wysłać Bybit zdjęcie dokumentu tożamości (np. dowodu lub paszportu) oraz wykonać selfie twarzy. Generalnie proces ten jest prosty – wystarczy, że będziesz postępował według wyświetlanych instrukcji.

Gdy posiadasz już zweryfikowane konto Bybit, możesz już dokonać zakupu krypto przez Revolut. Cały proces opisujemy poniżej!

Kryptowaluty przez Revolut – wpłata środków na giełdę Bybit

Po zalogowaniu się na Bybit najedź na „Assets” w prawym górnym rogu, a następnie naciśnij przycisk „Deposit”.

wpłata na Bybit

Teraz znajdź zakładkę „One-By-Click”. Następnie kliknij „Fiat Deposit„. Wpisz kwotę, którą chcesz wpłacić (w polskich złotówkach). Jako metodę płatności wybierz opcję „Easy Bank Payment”. Kliknij „Continue”.

krypto w revolut

Wybierz kraj zamieszkania oraz bank (w naszym przypadku Revolut). Wpisz IBAN swojego konta na Revolucie oraz adres email, z którym powiązane jest Twoje konto bankowe. Pamiętaj, że dane konta Revolut musza pokrywać się z danymi podanymi podczas rejestracji na Bybit. W innym wypadku wpłata może się nie powieść. Jeśli wszystko się zgadza kliknij „Next”.

Bybit wyświetli wszystkie informacje dot. Twojej wpłaty w tym prowizję. Jeśli wszystko się zgadza, zaakceptuj regulamin i kliknij „Continue”. Teraz wyświetlą Ci się dane do wykonania przelewu. Gdy tylko zrealizujesz transfer SEPA (może on potrwać kilka dni), środki znajdą się na Twoim koncie, a ty będziesz mógł finalnie kupić kryptowaluty przez Revolut.

revolut krypto

Zakup krypto lub Bitcoina przez Revolut

Jeżeli doszedłeś do tego momentu to znaczy, że masz już konto na Bybit i dokonałeś pierwszej wpłaty. Ostatnim krokiem jest przejście do Buy Crypto – One Clik Buy. W tej sekcji wybierz PLN jako walutę za którą chcesz dokonać zakupu. Następnie określ jaką kryptowalutę chcesz kupić. Wpisz także odpowiednie ilości/kwoty. Jako „Payment Method” wybierz „PLN Balance”. Kliknij „Continue”, potwierdź transakcję i to tyle! Właśnie kupiłeś kryptowaluty przez Revolut taniej niż normalnie w aplikacji!

bitcoin revolut

Czy warto kupować krypto na Revolut? Opinie

Jeżeli wciąż się zastanawiasz czy opłaca się kupować krypto na Revolut to już powinieneś znać odpowiedź. Nie, nie opłaca się. Dużo lepiej jest skorzystać z giełdy Bybit. Dlaczego?

  • Bybit oferuje niższe opłaty i spready niż Revolut
  • Giełda kryptowalut zapewnia dostęp do wielu różnych produktów.
  • Bybit pozwala na handel większą ilością kryptowalut niż Revolut
  • Bybit daje możliwość wypłaty kryptowalut do zewnętrznego portfela, a Revolut nie!

Sprawdźmy więc przykładowe opinie o kryptowalutach na Revolut wśród użytkowników tej aplikacji. Oto wypowiedź znanego krypto influencera Piotra Ostapowicza.

Tutaj z kolei przykładowe opinie o kryptowalutach na Revolut z serwisu Trust Pilot:

opinie kryptowaluty Revolut
Revolut kryptowaluty – opinie z TrustPilot

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Jak kupić kryptowaluty przez Revolut?

Kryptowaluty można kupić bezpośrednio w aplikacji Revolut. Nie jest to jednak najlepsza opcja. Dużo lepiej jest skorzystać z giełdy kryptowalut oferującej bezpośrednie wpłaty przez Revolut – np. giełdy Bybit.

Czy opłaca się kupować krypto na Revolut?

Nie warto kupować kryptowalut na Revolut z kilku powodów: wysokich opłat, wysokich spreadów oraz braku możliwości wypłaty aktywów do zewnętrznego portfela.

Bitcoin na Revolut – czy jest dostępny?

Tak, w aplikacji Revolut dostępny jest Bitcoin wraz z szeregiem innych altcoinów.

Jak wypłacić krypto z Revoluta?

Obecnie nie da się wypłacić krypto z Revolut – przynajmniej w Polsce. Możliwość taka może się jednak pojawić w przyszłości, ponieważ Revolut testuje takową opcję w innych krajach, np. w Wielkiej Brytanii.

Jakie są opinie o kryptowalutach na Revolut?

Opinie dot. kryptowalut na Revolut są w większości negatywne. W zasadzie jedynym pozytywem jest prostota, która pozwala rozpocząć swoją przygodę z rynkiem osobom zupełnie początkującym

Jak sprzedać Bitcoin przez Revolut?

Proces jest odwrotny niż w przypadku tego poradnika. Sprzedajemy kryptowaluty na Bybit, a następnie realizujemy wypłatę SEPA na konto w Revolut.

binance blik

Przeczytaj też
Giełdy kryptowalutKryptowalutyPoradnikiWiadomości

Karta Bybit - opinie i bonus 25 EUR (2024)

Karta Bybit to dosyć nowa krypto karta, która szybko zdobywa uznanie użytkowników. Jest to…
Czytaj całość
KryptowalutyPoradnikiWiadomości

Kraniki krypto i Bitcoina - czy nadal się opłacają?

Kraniki krypto i Bitcoina kilka lat temu pozwalały w łatwym sposób zarabiać darmowe…
Czytaj całość
InwestowaniePoradnikiSztuczna inteligencja

Akcje OpenAI i ChatGPT - Jak i gdzie kupić?

Inwestowanie w technologie przyszłości, takie jak sztuczna inteligencja (AI), staje się coraz…
Czytaj całość