BitcoinPoradniki

Jak i gdzie kupić bitcoina (BTC)?

Jeżeli czytasz ten artykuł to zakładamy, że jesteś kompletnym laikiem jeśli chodzi o kryptowaluty i chciałbyś dowiedzieć się jak i gdzie kupić bitcoina. Już spieszymy z odpowiedzią. Generalnie bitcoin można zdobyć na wiele sposobów – poprzez zakup na giełdzie kryptowalut, w kantorze krypto, w bitomacie czy nawet za gotówkę. Zagłębmy się więc we wszystkie te sposoby trochę głębiej.

Gdzie można kupić bitcoina?

Jak już wspomnieliśmy, bitcoin można kupić na wiele różnych sposobów. Co więcej, możemy też użyć wielu metod płatności. Gdzie więc można kupić bitcoina? Najpopularniejsze platformy do zakupu kryptowalut to:

 • Giełdy kryptowalut (np. www.binance.com, www.kucoin.com, www.okx.com)
 • Kantory kryptowalut (np. Ari10 lub Kanga).
 • Bitomaty (urządzenia pozwalające na zakup i sprzedaż bitcoina, które z wyglądu przypominają tradycyjny bankomat).
 • Zakup bitcoina za gotówkę

Różne platformy pozwalają na użycie różnych metod płatności podczas kupowania bitcoina. Możesz skorzystać z konta w banku, karty kredytowej lub debetowej, BLIK czy nawet PayPal. Najlepszą ofertę obecnie posiada giełda Changpenga Zhao – sprawdź jak odebrać bonus powitalny na Binance.

Skoro wiesz już gdzie kupić bitcoina pora odpowiedzieć na główne pytanie tego artykułu, a mianowicie: jak kupić bitcoin. Zacznijmy od instrukcji zakupu bitcoina na giełdzie kryptowalut, a konkretniej giełda Binance.

Jak kupić bitcoina na giełdzie kryptowalut?

Zakup bitcoina na giełdzie kryptowalut jest jednym z najprostszych sposobów na zdobycie BTC. Największą i najbezpieczniejszą platformą do handlu kryptowalutami jest giełda www.binance.com i to na niej skupimy się w tym artykule. Niemniej jednak gdybyś chciał skorzystać z alternatyw takich jak chociażby OKX czy KuCoin, proces wygląda mniej więcej tak samo.

Najpierw musisz założyć konto na giełdzie kryptowalut. W przypadku www.binance.com możesz to zrobić klikając w ten link. Podczas rejestracji musisz podać adres email lub numer telefonu, na który otrzymasz kod potwierdzający. Po jego wpisaniu, Twoje konto zostanie utworzone. To jednak nie wszystko.

Musisz także przejść weryfikację KYC. Aby to zrobić wyślij Binance zdjęcie swojego dowodu tożsamości oraz wykonaj selfie twarzy. Kiedy uda Ci się założyć konto na Binance i je zweryfikować, możemy przejść do kolejnego etapu, a mianowicie wpłaty pieniędzy na Binance.

Jak wpłacić pieniądze na Binance?

Aby wpłacić środki na Binance na górze ekranu najedź na Portfel, a następnie kliknij przycisk Przegląd portfela.

jak kupić bitcoina

Teraz po prawej u góry klikamy Wpłata -> [Wpłata fiat].

jak kupić bitcoin

Wybierz walutę, którą chcesz zdeponować na Binance (giełda umożliwia wpłaty w PLN przez ZEN.com, ale np. EUR czy USD wpłacisz za pomocą karty czy przelewu SEPA. Następnie zdecyduj się na jedną z dostępnych metod płatności. Na potrzeby tego artykułu wpłacamy walutę EUR przez właśnie SEPA.

binance bitcoin

Wpisz kwotę depozytu. Wyświetlą Ci się detale dotyczące opłat oraz kwota, która finalnie trafi do Twojego portfela Binance. Potwierdź klikając Kontynuuj.

bitcoin

W tym momencie Binance wyświetli dane konta bankowego, na który musisz przelać środki. Uwaga: pieniądze, które przesyłasz powinny pochodzić z konta założonego na te same dane, na które zarejestrowałeś konto Binance).

jak zdobyć bitcoin

Pieniądze przesłane SEPA powinny pojawić się na koncie w ciągu kilku dni. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać je natychmiastowo i od razu, możesz skorzystać z wpłaty kartą kredytową. Co prawda jest obarczona 1,8% prowizją, jednak czasami podczas okazji można tyle odrobić w kilka minut lub godzin.

Jak kupić bitcoin na Binance?

Skoro posiadamy już fundusze aby kupić bitcoina, pora przejść do konkretów. Poniżej znajdziesz instrukcje, w której wyjaśniamy jak kupić bitcoin na Binance.

Po pierwsze najedź w górnym menu na Handluj i wybierz Binance Convert. W tym miejscu w intuicyjny sposób zamienimy nasze EUR na bitcoiny.

binance kupno bitcoina

Wybierz walutę fiat, krypto, które chcesz kupić (my chcemy kupić bitcoina) oraz wpisz kwotę – następnie naciśnij zółty przycisk Podgląd Konwersji.

jak kupic btc

Teraz wyświetlą Ci się wszelkie detale dot. Twojej transakcji. Zaakceptuj je klikając Konwertuj. Gratulację! To tyle! Już nie musisz się dłużej zastanawiać jak kupić bitcoina. Jak widzisz proces ten jest niezwykle prosty.

Jak kupić bitcoina w kantorze kryptowalut?

Zakup bitcoina w kantorze kryptowalut jest sporo łatwiejszy niż dokonanie transakcji na giełdzie i umożliwia zakup w PLN. Niemniej jednak zostajemy obarczeniu dodatkową prowizją. Do pewnej kwoty można także kupić bitcoina bez weryfikacji kartą kredytową . Aby kupić bitcoina w kantorze krypto Ari10, przejdź do strony www.ari10.com.

ari10 kantor kryptowalut

Kliknij Zarejestruj się i wypełnij wszystkie niezbędne informacje, takie jak nr. telefonu, email. Następnie weryfikujemy swoje konto wysyłając zdjęcie dowodu osobistego lub używając aplikacji eDO App i e-dowodu. Gdy rejestracja przebiegnie pomyślnie możemy kupić już bitcoin w kantorze kryptowalut.

U góry klikamy Kup. Wybieramy rodzaj zakupu (mamy dwie opcje: jednorazowy i cykliczny), kryptowalutę, jej ilość, metodę płatności i klikamy Potwierdzam. Na www.Ari10.com kryptowaluty kupisz za pomocą BLIK, przelewu lub karty kredytowej.

Jak kupić bitcoina za gotówkę?

Co jednak jeśli posiadasz nadmiar gotówki i to ją chcesz zainwestować w kryptowaluty? Jak kupić bitcoina za gotówkę? Sposoby są generalnie dwa.

Pierwszy z nich to skorzystanie z bitomatu lub kantoru kryptowalut. Bitomat lub kantor online pozwolą Ci na zamianę mniejszych kwot. Jeśli chcesz kupić więcej bitcoina za gotówkę musisz udać się do kantoru stacjonarnego.

Drugą możliwością, aby kupić BTC za gotówkę jest dokonanie transakcji z inną osobą. Niektórzy ogłaszają się w internecie czy na Facebookowych grupach. Pamiętaj jednak, że dokonywanie tego typu transakcji jest niebezpieczne. Wiele osób, które chciałby kupić bitcoina za gotówkę padło ofiarą kradzieży z użyciem siły.

Bezpieczną platformą do dokonania takiej transakcji może być jednak giełda peer-to-peer. Najlepsza obecnie tego typu giełda to Binance P2P – dokonuje się na niej transakcje bez pośrednika i mamy możliwość zakupu bitcoina za gotówkę.

Jak i gdzie kupić bitcoina kartą kredytową?

Wymieniliśmy już sporo opcji zakupu kryptowaluty bitcoin. Kolejną jest jednak karta kredytowa. Jak więc kupić bitcoina kartą? Proces jest niezwykle intuicyjny i powinien poradzić sobie z nim nawet największy krypto nowicjusz. Całość wygląda bowiem jak robienie zakupów na Allegro lub w innym sklepie internetowym. Ok. W takim razie gdzie kupić bitcoina kartą kredytową? Opcji jest wiele:

Jak kupić bitcoina bez weryfikacji?

Chcesz kupić bitcoina bez weryfikacji? W dzisiejszych czasach nie jest to takie proste. Ze względu na zaostrzające się przepisy, giełdy wymagają od Ciebie potwierdzenia tożsamości. Niemniej jednak kilka platform oferuje handel bez weryfikacji krypto-krypto. Przykładem może być chociażby:

Pamiętaj jednak, że nie masz możliwości handlu do walut fiat. Możesz jednak wykorzystać stablecoiny takie jak Tether (USDT) czy USD Coin (USDC).

Oprócz zwykłych giełd, handlować krypto-krypto bez weryfikacji możesz też na giełdach zdecentralizowanych, czyli tzw. DEXach. W tym celu potrzebował będziesz zwenętrznego portfela kryptowalut, np. MetaMask. Najlepsze zdecentralizowane giełdy kryptowalut dostępne obecnie na rynku to:

 • PalmSwap
 • GMX
 • PanCakeSwap
 • Uniswap

Gdzie kupić bitcoina za złotówki?

Wiele giełd oferuje zakup kryptowalut jedynie przez EUR lub USD. Możesz więc zastanawiać się gdzie kupić bitcoina za złotówki. Obecnie istnieje kilka takich opcji:

 • Giełdy kryptowalut: Np. Binance P2P lub Binance przez kartę kredytową.
 • Kantory kryptowalut: Zarówno stacjonarne jak i kantory kryptowalut online pozwalają na zakup kryptowalut za złotówki. Przykładem może być Kanga lub Ari10.
 • Bitomat: W bitomacie można kupić bitcoina za złotówki ale nie tylko. Często kupisz też inne największe kryptowalut jak USDT, ETH czy XRP.

Jak kupić bitcoina przez Revolut?

Zastanawiasz się jak kupić bitcoin lub kryptowaluty przez Revolut? Generalnie skorzystanie z giełdy Revolut wbudowanej w aplikacji nie jest zbyt rozsądne. Nie kupujesz bowiem prawdziwych monet na blockchainie lecz jedynie ekspozycję. Oznacza to, że środków nie będziesz mógł wypłacić na zewnętrzny portfel kryptowalut. Co więcej transakcje obarczone są wysoką prowizją.

Dużo lepszą opcją będzie skorzystanie z Binance P2P. Wystarczy, że przejdziesz na www.binance.com, założysz konto, zweryfikujesz je i wejdziesz na platformę P2P. Tam w bezpieczny sposób kupisz bitcoina lub inne kryptowaluty przez Revolut.

Jak kupić bitcoina przez BLIK?

Bitcoina za pomocą BLIK kupimy w kilku miejscach. Najprostszym i najtańszym sposobem będzie skorzystanie z giełdy www.binance.com. W przypadku BLIK będziemy musieli skorzystać jednak platformy Binance P2P, czyli giełdy do handlu bez pośrednika.

Wystarczy, że przejdziesz na Binance P2P, w wyszukiwarce przefiltrujesz sprzedawców, wybierzesz odpowiednie ogłoszenie, wykonasz przelew BLIK i tyle. Druga strona transakcji wyśle Ci bitcoina, który do momentu zrobienia przelewu będzie znajdował się w czymś w rodzaju poczekalni zwanym escrow.

binance blik

Przeczytaj też
Poradniki

Co się zmieniło na Binance po wejściu w życie MiCA?

Od 1 lipca w Europie weszły w życie nowe regulacje dotyczące kryptowalut. Sprawcą tych zmian…
Czytaj całość
Poradniki

Konto demo na Binance - jak założyć?

Konto demo na Binance to doskonałe narzędzie dla początkujących traderów. Pozwala na naukę…
Czytaj całość
Poradniki

Binance Megadrop - co to jest i jak działa?

Ekosystem Binance stale się rozwija. Giełda cały czas wprowadza nowe funkcje w celu zwiększenia…
Czytaj całość