Bitcoin

Ile kosztuje 1 bitcoin? BTC to PLN, USD, EUR, GBP

Tą podstronę przygotowaliśmy specjalnie dla tych, którzy zastanawiają się ile kosztuje 1 bitcoin i często wpisują w google frazę BTC to PLN lub BTC to USD. W poniższej tabeli znajdziesz bezpośrednią odpowiedź na pytanie ile wart jest 1 bitcoin aktualnie w PLN, USD, EUR, GBP oraz kilku innych walutach fiat.

Musimy tutaj podkreślić, że kryptowaluty to bardzo mocno zmienny rynek. Kurs bitcoina zmienia się cały czas, czasami nawet o kilka tysięcy dolarów w ciągu zaledwie minut. Tak więc nie da się dokładnie odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje 1 bitcoin. Dziś może to być 20 tysięcy, a jutro już 25.

Warto również zauważyć, że bitcoin może kosztować różnie na różnych giełdach kryptowalut. Jeżeli chcesz sprawdzić ile kosztuje 1 bitcoin na największych giełdach, wystarczy, że klikniesz w jeden z poniższych linków.

Jak sprawdzić ile kosztują bitcoiny?

Skoro wiesz już ile kosztuje 1 bitcoin, łatwo możesz obliczyć ile warte są np. 2 BTC. Co jednak jeśli chciałbyś obliczyć ile kosztuje mniejsza część bitcoina? Możesz zrobić to za pomocą tradycyjnego kalkulatora. Niemniej jednak kurs BTC cały czas się zmienia. Dlatego też najlepiej będzie jeśli do obliczeń wykorzystasz kalkulator kryptowalut. Używa on obecny kurs bitcoina, dzięki czemu zawsze znasz aktualną cenę BTC w czasie rzeczywistym.

Jeśli interesuje Cię też ile kosztował 1 bitcoin w przeszłości, możesz zapoznać się z poniższym wykresem. Obrazuje on kurs BTC od początku jego istnienia, czyli od 2008 roku. Klikając 1m, 3m, 6m, 1y itd. możesz zmienić zakres danych, które będą prezentowane na wykresie.

Skoro wiesz już ile kosztuje 1 bitcoin, być może chciałbyś zdecydować się go kupić. W tym celu zapoznaj się z naszym innym przewodnikiem: jak i gdzie kupić bitcoina? Jeśli chciałbyś handlować kryptowalutami anonimowo i bez weryfikacji, zapraszamy także do zapoznania się z naszym rankingiem, w którym zebraliśmy najlepsze giełdy krypto bez kyc.

binance blik

Przeczytaj też
BitcoinPoradniki

Darmowe Bitcoin co godzinę (2023)

Kilka lat temu zdobycie darmowych bitcoinów było prostym zadaniem. Istniały bowiem kraniki…
Czytaj całość
BitcoinKryptowalutyPoradniki

Polska aplikacja do kryptowalut i Bitcoin

Na rynku istnieje naprawdę wiele aplikacji do kryptowalut i Bitcoina. Oferują one różne funkcje…
Czytaj całość
BitcoinGiełdy kryptowalutKryptowalutyPoradnikiPortfele kryptowalut

Portfel Bitcoin: Jak założyć konto na kryptowaluty? (2023)

Jeżeli tutaj trafiłeś to szukasz miejsca, w którym możesz przechowywać swojego Bitcoina…
Czytaj całość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *