KryptowalutyPoradniki

Darmowe boty do zarabiania pieniędzy na kryptowalutach (2024)

Chcesz zacząć handlować kryptowalutami, jednak nie masz czasu ślęczeć przed monitorem całą dobę? Masz inne zajęcia, jednak chciałbyś zajmować pozycje i nie martwić się o poniesienie znacznej straty? Z pomocą przychodzą boty do kryptowalut, które przy dobrych ustawieniach mogą naprawdę być świetną metodą zarabiania pieniędzy. Szukając takich botów w internecie, natkniesz się jednak na wiele scamów. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie ten poradnik! Wyjaśniamy w nim jakie są najlepsze darmowe boty do zarabiania pieniędzy na kryptowalutach w 2023 roku!

Boty do kryptowalut za darmo – jak wybrać dobry?

Generalnie większość botów do zarabiania pieniędzy na kryptowalutach dostępnych w sieci to zwykłe scamy. Oferują one niezwykle wysokie zwroty i reklamują się przy tym hasłami wskazującymi, że nie trzeba przy tym nic robić. Tak wcale nie jest. Pamiętaj, że jeśli coś wygląda zbyt dobrze, aby było prawdziwe to prawdopodobnie takie właśnie jest! W rzeczywistości, aby efektywnie wykorzystać jakiegokolwiek bota do kryptowalut należy go dobrze ustawić, a co za tym idzie trzeba mieć już doświadczenie w handlu.

Większość dostępnych botów pobiera także opłatę za korzystanie z bota (często wysoką i pobieraną miesięcznie). Nie dają jednak przy tym żadnej gwarancji zarabiania pieniędzy. Nie każdy jednak wie, że bota do kryptowalut można mieć zupełnie za darmo, ponieważ takie usługi oferuje wiele giełd kryptowalut, w tym m.in. Binance, Bybit czy też KuCoin. My w dzisiejszym artykule przyjrzymy się jak działa bot do zarabiania pieniędzy na kryptowalutach od tej pierwszej giełdy, ponieważ jest to największa i najbezpieczniejsza giełda kryptowalut na świecie (sprawdź Binance opinie).

Najlepsze boty do zarabiania na pieniędzy na kryptowalutach – Binance

Sekcję botów do kryptowalut od Binance znajdziesz w zakładce Boty Handlowe. Już na pierwszy rzut oka zobaczyć, że giełda ta oferuje naprawdę spory wybór różnych botów.

Boty do zarabiania pieniędzy na kryptowalutach
Boty do zarabiania pieniędzy na kryptowalutach na giełdzie Binance

Na dzień dzisiejszy dostępne jest aż osiem różnych darmowych botów, z których każdy służy do automatyzacji innego rodzaju operacji. W skrócie boty te działają w następujący sposób:

  • Spot Grid – bot Spot Grid automatycznie kupuje i sprzedaje kryptowalutę w określonych przedziałach cenowych, tworząc siatkę zleceń. Dzięki temu można zarabiać na wahającym się rynku niezależnie, w którym kierunku podąża trend.
  • Grid Futures – Grid Futures to bot do zarabiania pieniędzy na krypto, który działa podobnie do Spot Grid. Różnicą jest fakt, że transakcje są zawierane na rynku futures, a co za tym idzie istnieje możliwość korzystania z dźwigni.
  • Bot Równoważący – Bot Równoważący automatycznie dostosowuje portfel użytkownika, tak aby zachowane były ustalone proporcje między aktywami. W ten sposób można zmniejszać ryzyko straty.
  • Spot DCA – Bot Spot DCA pozwala użytkownikom kupować krypto w regularnych odstępach czasu, niezależnie od aktualnej ceny. W ten sposób można uśrednić całkowity koszt inwestycji.
  • Auto-Inwestycje – Bot Auto-Inwestycje automatycznie inwestuje określoną kwotę w wybrane kryptowaluty w regularnych odstępach czasu. Jest to idealne narzędzie dla inwestorów, którzy nie chcą nieustannie monitorować rynku. Wystarczy podpiąć swoją kartę i ustawić częstotliwość zakupów.
  • Futures TWAP – Bot Futures TWAP wykonuje zlecenia na rynku futures w ciągu określonego czasu, aby uzyskać średnią cenę ważoną czasem (TWAP). Jest to użyteczne w sytuacjach, gdy duże zlecenie może wpłynąć na cenę rynkową.
  • Spot TWAP – Podobnie jak Futures TWAP, bot Spot TWAP wykonuje zlecenia na rynku spot w ciągu określonego czasu, aby uzyskać średnią cenę ważoną czasem. Pomaga to w minimalizacji wpływu dużej transakcji na cenę aktywa.
  • VP Futures – Bot VP Futures jest zaprojektowany do optymalizacji strategii handlowych opartych na analizie wolumenu i ceny. Umożliwia inwestorom wykorzystanie analizy wolumenu do podejmowania decyzji inwestycyjnych na rynku futures.

Oprócz powyższych opcji, Binance pozwala także kupić działającego już bota. Co więcej możemy sprawdzić jakie ma on opinie, skuteczność, jakie ROI pozwolił osiągnąć w jakim czasie itd. Botów jest naprawdę sporo więc przy odpowiednim researchu każdy znajdzie coś dla siebie:

boty do krypto od Binance
Boty do krypto od Binance

Czym są boty do handlu kryptowalutami?

Boty do handlu kryptowalutami to programy, które zostały zaprojektowane tak, aby automatycznie kupowały i/lub sprzedawały dane kryptowaluty na giełdzie krypto. Działają one na podstawie określonych z góry algorytmów i strategii. Ich celem jest zmaksymalizowanie zysków oraz minimalizacja strat, a także ograniczenie czasu spędzone przed monitorem. Boty mogą działać 24/7, analizując rynki i reagując na określone sygnały w ułamkach sekundy.

Takie rozwiązania mają zarówno swoje wady i zalety, które świetnie obrazuje poniższa tabela:

ZaletyWady
1.Boty eliminują potrzebę ciągłego monitorowania rynku.Jak każde oprogramowanie, boty mogą działać nieprawidłowo.
2.Kryptowaluty nie śpią, a boty pozwalają inwestorom korzystać z każdej okazji.Mimo automatyzacji, boty wymagają nadzoru.
3.Boty do zarabiania na kryptowalutach działają bez emocji, opierając się wyłącznie na danych.Boty są celem dla hakerów.
4.Boty mogą reagować na zmiany rynkowe znacznie szybciej niż człowiek – w ułamkach sekundy.Boty nie są w stanie przeanalizować np. obecnego stanu gospodarki.
Wady i zalety krypto botów

Podsumowanie

Wybór bota do krypto powinien być dokładnie przemyślany. Ważne jest, aby zastanowić się nad własnymi potrzebami inwestycyjnymi, zrozumieć, jak działa dany bot krypto, a także przeczytać opinie innych użytkowników. Testowanie botów na kontach demo do kryptowalut pozwala sprawdzić jak dany bot do handlu kryptowalutami sobie radzi. Wszystko to bez ryzyka utraty prawdziwych środków. Ponadto, warto zwrócić uwagę na to ile dany bot do kryptowalut kosztuje.

Boty do zarabiania na kryptowalutach – FAQ

Co to jest bot do handlu kryptowalutami?

Bot do handlu kryptowalutami jak sama nazwa wskazuje pozwala w sposób automatyczny dokonywać zakupu i/lub sprzedaży kryptowaluty.

Jaki jest najlepszy bot do zarabiania pieniędzy na kryptowalutach?

Najlepsze boty do zarabiania na krypto oferuje obecnie giełda Binance. W jej ofercie znajdziesz naprawdę wiele ciekawych botów krypto.

Jak przetestować bota do handlu kryptowalutami?

Zanim wprowadzisz bota w życie, warto przetestować je na koncie demo do handlu kryptowalutami.

Czy istnieje darmowy bot do handlu kryptowalutami?

Tak, wszystkie boty do kryptowalut oferowane przez giełdę Binance są w 100% darmowe. Musisz je jednak samemu ustawić. Jeśli chcesz możesz też zakupić bota, który jest gotowy do użytku.

binance blik

Przeczytaj też
Giełdy kryptowalutKryptowalutyPoradnikiWiadomości

Karta Bybit - opinie i bonus 25 EUR (2024)

Karta Bybit to dosyć nowa krypto karta, która szybko zdobywa uznanie użytkowników. Jest to…
Czytaj całość
KryptowalutyPoradnikiWiadomości

Kraniki krypto i Bitcoina - czy nadal się opłacają?

Kraniki krypto i Bitcoina kilka lat temu pozwalały w łatwym sposób zarabiać darmowe…
Czytaj całość
InwestowaniePoradnikiSztuczna inteligencja

Akcje OpenAI i ChatGPT - Jak i gdzie kupić?

Inwestowanie w technologie przyszłości, takie jak sztuczna inteligencja (AI), staje się coraz…
Czytaj całość