Giełdy kryptowalutPoradniki

Najlepsza polska giełda kryptowalut i Bitcoin (2024)

Wraz z rozwojem rynku krypto powstają kolejne giełdy kryptowalut i Bitcoin. Początkującym może więc być ciężko zdecydować się na wybór odpowiedniej platformy. Najczęściej wybierają oni polskie giełdy kryptowalut, co nie jest najlepszym wyborem. Oferują one bowiem mały wybór dostępnych par handlowych czy mają niską płynność. Pojęcie najlepsza polska giełda Bitcoin nie ma więc zbytniego sensu. Zagraniczne platformy jednak również posiadają interfejsy po polsku (np. Binance). Tak więc, odpowiedzmy po prostu na pytanie: jaka jest najlepsza giełda kryptowalut w Polsce?

Najlepsza giełda krypto w Polsce – Binance.com

giełda kryptowalut po polsku - Binance
Jak widzisz Binance to giełda kryptowalut po polsku

Binance to zdecydowanie najlepsza giełda kryptowalut w Polsce i nie tylko. Platforma ta jest numerem 1. na całym świecie pod względem obsługiwanych kryptowalut, przetwarzanych transakcji, wolumenu oraz płynności – zarówno na rynku spot jak i kontraktów futures.

Binance posiada nawet spółkę zarejestrowaną na naszym lokalnym podwórku – w Polsce. Nazywa się ona Binance Poland Sp. z.o.o. Oznacza to, że platforma działa w naszym kraju jak najbardziej legalnie – oczywiście z tego względu musimy przejść weryfikację KYC.

Warto tutaj zaznaczyć, że Binance udało się zdetronizować polskie giełdy kryptowalut także swoją funkcjonalnością. Oprócz stricte handlu na giełdzie możemy także:

  • stakować
  • dołączyć do puli miningowej
  • zarabiać na posiadanych kryptowalutach oprocentowanoe
  • pożyczać kryptowaluty pod zastaw
  • handlować, tworzyć, sprzedawać NFT
  • korzystać z Binance Card

Co więcej, Binance oferuje nagrody dla nowych użytkowników. Jeśli podczas rejestracji w polu „ID Polecającego Binance” wpiszesz kod: SZBULXQU masz szansę na zgarnięcie nawet 100 dolarów – alternatywnie skorzystaj z tego linka. Co więcej, Twoje opłaty transakcyjne na giełdzie zostaną obniżone raz na zawsze o 20%.

Właściwie jedynym minusem Binance jest brak możliwości wpłacania złotówek w sposób inny niż przez aplikację ZEN. Niemniej jednak kwestię tę można obejść używając np. konta Revolut (przy okazji odpowiedzi quiz Revolut pomogą Ci zdobyć darmowe kryptowaluty za rozwiązywanie quizów.

Zondacrypto – największa polska giełda Bitcoinów

Zondacrypto to giełda Bitcoin, która swoje początki ma w Polsce. Stworzył ją znany przedsiębiorca kryptowalutowy Sylwester Suszek jeszcze w roku 2014. Oznacza to, że giełda ta działa już od niemal dekady (wcześniej jako BitBay i Zonda).

Generalnie Zondacrypto nie ma lepszej funkcjonalności niż Binance. Właściwie platforma ta oferuje jedynie handel Bitcoinem i małą liczba altcoinów (i często z niską płynnością).

Zondacrypto jako polska giełda kryptowalut posiada jednak pewną zaletę. Pozwala na wpłatę oraz wypłatę polskich złotówek, obsługuje niestandardowe, stricte polskie formy wpłat i wypłat (jak konto w polskim banku czy BLIK), czy też pozwala handlować w parach do złotówki.

wpłaty na polską giełdę krypto Zondacrypto
Przykładowe metody wpłat na polskiej giełdzie kryptowalut Zondacrypto

Powyższa zaleta sprawia, że Zondacrypto jest dobrym miejscem do wejścia i wyjścia na rynek krypto. W międzyczasie środki można przesłać na lepszą i tańszą platformę – np. Binance.

Zondacrypto to obecnie największa polska giełda kryptowalut – choć patrząc obiektywnie, stricte na terenie naszego kraju na próżno szukać konkurencji.

Egera – polska giełda kryptowalut

Egera to w 100% polska giełda kryptowalut

Egera to kolejna polska giełda kryptowalut, która przeszła rebranding z Bitclude. Jednym z kluczowych atutów Egery jest fakt, że pozwala ona kupować Bitcoina za pomocą wielu różnych walut, w tym PLN. Egera posiada status Małej Instytucji Płatniczej (MIP11/2019). Działa więc pod ścisłym nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Historia Egery sięga końca 2017 roku, kiedy to rozpoczęto prace nad jej stworzeniem. Po 14 miesiącach intensywnych prac, platforma została uruchomiona, a w 2019 roku uzyskała prestiżowy status MIP. W 2022 roku przeszła rebranding, przyjmując obecną nazwę. Dziś, zgodnie z danymi dostępnymi na ich stronie, korzysta z niej 20 000 klientów z ponad 25 różnych krajów.

Egera oferuje handel czterema głównymi kryptowalutami: Bitcoinem, Ethereum, Ripple i Litecoinem. Co więcej, obsługuje wiele tradycyjnych walut, w tym złoty, euro, funt i dolar, a także 22 inne lokalne waluty.

Jako iż Egera to polska giełda kryptowalut, podobnie jak Zondacrypto obsługuje wpłaty i wypłaty krypto na konto w polskim banku czy też BLIK.

Podsumowanie

Polskie giełdy kryptowalut są dobrą bramką do wejścia i wyjścia z rynku cyfrowych aktywów. Ich funkcjonalność jest jednak uboga – podobnie jak liczba obsługiwanych kryptowalut, czy wspieranych par handlowych. Istnieją jednak zagraniczne giełdy kryptowalut po polsku – jak np. Binance. W przypadku tej giełdy zespół tłumaczy włożył kawał serca w to, aby niemal każdy zakamarek platformy Binance czy też jej aplikacji do kryptowalut był zrobiony w 100% po polsku.

FAQ – Polska giełda kryptowalut

Jaka jest najlepsza giełda krypto po polsku?

Obecnie najlepsza giełda kryptowalut na świecie, która jest dostępna również po polsku to Binance. Oferuje ona naprawdę sporo funkcji i ma świetne opinie.

Czy warto korzystać z polskich giełd kryptowalut?

Z polskich giełd najlepiej korzystać podczas wchodzenia i wychodzenia z rynku do polskich złotówek. Handel jest dużo tańszy i bardziej efektywny, na giełdach kryptowalut po polsku jednak zagranicznych – np. Binance.

Jak zacząć handlować na polskiej giełdzie kryptowalut?

Aby zacząć handlować, najpierw musisz założyć konto na wybranej giełdzie, przejść proces weryfikacji, a następnie dokonać wpłaty środków.

Jakie kryptowaluty mogę nabyć na polskich giełdach?

Dostępność kryptowalut zależy od konkretnej giełdy. Większość polskich giełd oferuje popularne kryptowaluty takie jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin. Znacznie bogatszą ofertę znajdziemy na giełdach kryptowalut po polsku, jednak z korzeniami za granicą.

binance blik

Przeczytaj też
Poradniki

Co się zmieniło na Binance po wejściu w życie MiCA?

Od 1 lipca w Europie weszły w życie nowe regulacje dotyczące kryptowalut. Sprawcą tych zmian…
Czytaj całość
Poradniki

Konto demo na Binance - jak założyć?

Konto demo na Binance to doskonałe narzędzie dla początkujących traderów. Pozwala na naukę…
Czytaj całość
Poradniki

Binance Megadrop - co to jest i jak działa?

Ekosystem Binance stale się rozwija. Giełda cały czas wprowadza nowe funkcje w celu zwiększenia…
Czytaj całość