KryptowalutyPoradniki

Inwestowanie w kryptowaluty bez 18 lat? Czy jest możliwe?

Kryptowaluty to sektor, którym interesują się głównie młodzi ludzie. Nic dziwnego, że również wielu nastolatków chce posiadać Bitcoina. Ale czy wogóle mogą go kupić? Czy można inwestować w kryptowaluty nie mając 18 lat? Od ilu lat można inwestować na giełdzie Bitcoin? Na te oraz inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule!

Czy można inwestować w kryptowaluty nie mając 18 lat?

Tak, jak najbardziej istnieje możliwość inwestowania w kryptowaluty i Bitcoina bez 18 lat. Proces ten jest jednak znacznie trudniejszy niż w przypadku gdybyśmy osiągnęli pełnoletność. Większość giełd krypto wymaga bowiem od użytkowników potwierdzenia tożsamości oraz wieku. Osoby poniżej 18 roku życia zazwyczaj nie mogą samodzielnie otworzyć konta na takich platformach.

Słowo zazwyczaj jest tutaj niezwykle ważne. Wciąż bowiem istnieją giełdy kryptowalut bez weryfikacji np. Kraken. Co prawda pozwalają one handlować tylko krypto-krypto, niemniej jednak same cyfrowe aktywa możemy zakupić w bitomacie – podobnie jak zrealizować zysk. W międzyczasie możemy handlować krypto w parze do USDT na giełdzie bez weryfikacji lub DEXie.

Handluj na Kraken nie mając 18 lat

Jak kupić kryptowaluty jako niepełnoletni?

Swoje pierwsze kryptowaluty jako niepełnoletni możesz nabyć w bitomacie. Wystarczy, że znajdziesz taką maszynę w swojej okolicy, podejdziesz do niej i wpłacisz gotówkę. Jako adres do odbioru kryptowalut możesz wpisać adres z giełdy, która nie wymaga weryfikacji. Wówczas to tam trafią twoje kryptowaluty, a ty będziesz mógł nimi handlować nie mając 18 lat.

Jakie są więc najlepsze giełdy kryptowalut dla niepełnoletnich? Obecnie zostało już tylko kilka pozycji, które możemy podzielić na dwa rodzaje: scentralizowane platformy i DEXy.

  • Kraken – na tej giełdzie wciąż można założyć konto nie mając 18 lat.
  • Revolut – Aplikacja neobankowa Revolut pozwala założyć konto dla dziecka. Tak więc jeśli otrzymasz zgodę rodzica, który da Ci dostęp, będziesz mógł handlować kryptowalutami (kryptowaluty Revolut opinie). Co więcej, za rozwiązywanie quizów Revolut możesz otrzymać darmowe kryptowaluty.
  • dYdX – to zdecentralizowana giełda, która pozwala na handel kryptowalutami podłączając prywatny portfel, np. Metamask czy Trust Wallet.
Kraken to 3. największa giełda krypto. Możesz na niej handlować i inwestować nie mając 18 lat!

Na co musisz zwrócić uwagę jeśli nie masz 18 lat?

Inwestowanie w kryptowaluty kusi młodych ludzi perspektywą szybkich i dużych zysków. Jednak przed podjęciem decyzji o wpłacie pieniędzy na ten rynek, trzeba przeanalizować kilka ważnych kwestii – zwłaszcza jeśli nie mamy 18 lat.

Po pierwsze, edukacja. Zanim zdecydujesz się zainwestować swoje oszczędności, dokładnie zapoznaj się z tematem kryptowalut i technologii blockchain. Czytaj książki o kryptowalutach, artykuły, bierz udział w wydarzeniach. Podstawą bezpiecznego inwestowania w jakąkolwiek klasę aktywów jest zrozumienie jej działania.

Po drugie, porozmawiaj z rodzicami. Jeśli jesteś niepełnoletni, prawdopodobnie będziesz potrzebował ich pomocy. Porozmawiaj z nimi o swoich planach, poproś o radę. Może mają doświadczenie, które może Ci pomóc.

Trzecim krokiem jest analiza ryzyka, które wiąże się z każdym rodzajem inwestycji. Zastanów się, ile jesteś w stanie stracić. Inwestuj tylko tyle, ile możesz stracić i tego nie odczujesz.

Pamiętaj też, aby dywersyfikować swoje inwestycje. Nie inwestuj wszystkiego w jedno miejsce. Rozłożenie inwestycji na kilka różnych kryptowalut może pomóc zminimalizować ryzyko.

Podsumowanie

Ze względu na naturę kryptowalut i Bitcoina, możemy w nie inwestować nie mając 18 lat. Pomoże nam w tym bitomat lub kantor krypto w naszej okolicy. Następnie zakupione środki możemy przelać na giełdę bez KYC lub DEX i nimi handlować. Gdy tylko osiągniemy zysk, zrealizujemy go z powrotem w kantorze lub w bitomacie.

FAQ

Czy da się inwestować w krypto nie mając 18 lat?

Tak, jak najbardziej jest to możliwe. Wystarczy, że skorzystamy z bitomatu i giełdy bez weryfikacji, np. Kraken.

Czy potrzebuję zgody rodziców, aby inwestować w kryptowaluty?

Osoby poniżej 18 roku mogą potrzebować zgody rodziców lub opiekunów prawnych do otwarcia konta na giełdzie kryptowalut.

Czy istnieją giełdy kryptowalut przeznaczone specjalnie dla młodzieży?

Nie ma specjalnych giełd przeznaczonych wyłącznie dla młodzieży, ale niektóre platformy mogą mieć bardziej liberalne zasady dotyczące wieku.

Czy da się kupić Bitcoin bez 18 lat?

Tak, Bitcoina można kupić w każdym wieku korzystając z bitomatu. Można nim także handlować na giełdach, które nie wymagają weryfikacji tożsamości.

binance blik

Przeczytaj też
Poradniki

Co się zmieniło na Binance po wejściu w życie MiCA?

Od 1 lipca w Europie weszły w życie nowe regulacje dotyczące kryptowalut. Sprawcą tych zmian…
Czytaj całość
Poradniki

Konto demo na Binance - jak założyć?

Konto demo na Binance to doskonałe narzędzie dla początkujących traderów. Pozwala na naukę…
Czytaj całość
Poradniki

Binance Megadrop - co to jest i jak działa?

Ekosystem Binance stale się rozwija. Giełda cały czas wprowadza nowe funkcje w celu zwiększenia…
Czytaj całość